Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Enter Air i TUI zakładają spółkę joint-ventureDo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek złożony wspólnie przez Enter Air i TUI Beteiligungs GmbH dotyczący powołania nowej spółki, który będzie świadczył usługi najmu samolotów i czarteru, podaje UOKiK w swoim komunikacie.

Zamiar koncentracji polega na utworzeniu przez Enter Air sp. z o.o. siedzibą w Warszawie (Rzeczpospolita Polska) oraz TUI Beteiligungs GmbH z siedzibą w Hanowerze (Republika Federalna Niemiec) wspólnego przedsiębiorcy, co stanowi koncentrację opisaną w art. 13 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Siedziba wspólnego przedsiębiorcy będzie zlokalizowana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” - czytamy w komunikacie.

Enter Air to największa prywatna polska linia lotnicza świadcząca usługi na rynku czarterowym. TUI Beteiligungs GmbH jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej, na której czele stoi TUI AG.

Wspólny przedsiębiorca będzie dostawcą na rzecz odbiorców komercyjnych (nie będących konsumentami) usług najmu samolotów lub/oraz usług lotów czarterowych. Koncentracja nie wywoła zagrożenia dla konkurencji” - napisano.

Wniosek wpłynął 11 sierpnia, sprawa jest w toku. MG

2023-08-17 10:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter