Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Droższe bilety lotnicze nie odstraszyły Polaków od podróży lotniczych
W minione wakacje bilety lotnicze były o 28 proc. droższe niż rok wcześniej, wynika z analizy Fru.pl. O ponad 70 proc. zwiększyły się opłaty dotyczące bagażu podręcznego, a rejestrowanego o blisko 50 proc.

Wyższe ceny nie odstraszyły Polaków – nadal chętnie podróżowaliśmy za granicę, a loty rezerwowaliśmy najczęściej z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem (23 proc.). Urlop trwający od 3 do 8 dni zadeklarowało 64 proc. osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez portal. Padły w niej pytania o wyjazdy w okresie od czerwca do sierpnia.

Okazuje się, że nadal dla wielu osób znaczenie ma cena, za granicę jeździmy, żeby poznać nowe miejsca (75 proc.), zagwarantować sobie dobrą pogodę (52 proc.), na korzyść wakacji poza krajem przemawia też dobry stosunek ceny do jakości (40 proc.). 25 proc. pytanych uważa, że urlop w Polsce jest droższy niż za granicą. 49 proc. respondentów wyjechało na odpoczynek poza nasz kraj, a tyle samo spędzało wolny czas i w Polsce i w innym państwie. 44 proc. podróżowało z partnerem, a 43 proc. z rodziną. Ze znajomymi na wyjazd zdecydowała się co czwarta osoba.

Fru.pl podaje również, że najczęściej wybieranymi kierunkami były Włochy, Grecja, Hiszpania, Turcja i Chorwacja, jeśli chodzi o miasta, prym wiodą Paryż, Rzym, Londyn, Barcelona i Ateny. MG

2023-09-07 15:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter