Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Już ponad milion Polaków odwiedziło HiszpanięOd stycznia do lipca tego roku do Hiszpanii wybrało się już ponad milion turystów z Polski. Jeśli trend rezerwacyjny się utrzyma, ten rok może okazać się lepszy niż poprzedni.

Zeszły rok był rekordowy pod względem liczby Polaków, którzy wybrali się do Hiszpanii. Przez cały rok było ich w sumie 1,55 mln, wynika z badania FRONTUR przygotowanego przez Narodowy Instytut Statystyczny. W tym roku, od stycznia do lipca naszych podróżnych było w tym kraju już 1,023 mln, co oznacza wzrost o 22,3 proc. w porównaniu z tym okresem ubiegłego roku.

Polacy głównie odwiedzali Wyspy Kanaryjskie (288 tys.), Katalonię (218 tys.), Andaluzję (169 tys.), Wspólnotę Walencką (155 tys.) i Baleary (115 tys.). Warto podkreślić, że Hiszpania – nie tylko w rozumieniu Wysp Kanaryjskich, ale też części lądowej, od kilku lat jest dla Polaków kierunkiem całorocznym. Przez 12 miesięcy roku można jeździć do Andaluzji, Katalonii czy Madrytu. Wyjazdy realizowane są zarówno w ramach imprez turystycznych opartych na lotach czarterowych, jak i w ramach pakietów dynamicznych tworzonych na bazie lotów regularnych, głównie od tanich linii lotniczych.

Ostatnio w Warszawie odbyło się spotkanie promujące Galicję, która naszym turystom kojarzy się głównie z Drogą św. Jakuba, jest jednak także atrakcyjnym celem wyjazdów wypoczynkowych. W tym roku region odwiedziło już prawie 20 tys. naszych podróżnych, co przełożyło się na 120 tys. noclegów – o 35 proc. więcej niż przed rokiem. MG

2023-10-02 14:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter