Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Polacy pojadą zimą na krótszy urlopWyższe ceny spowodowane inflacją są powodem dla 25 proc. Polaków do skrócenia zimowego wypoczynku, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Interhome. 19 proc. z tych, którzy wyjeżdżali dotychczas regularnie na zimowy odpoczynek, na ten rok nie ma takich planów.

Badanie ujawniło również, że 26 proc. wybierze tańszy kierunek – dotyczy to przede wszystkim osób w wieku 18-24 lata. Z kolei 21 proc. ankietowanych w wieku 35-44 lat zamierza wyjechać do cieplejszych krajów, bo zimą ceny są tam niższe niż latem.

Oszczędności nie dotyczą tylko samych kierunków, ale też aktywności podejmowanych na miejscu. 20 proc. badanych zamierza je ograniczyć – chodzi na przykład o usługi spa&wellness. Trudniej nam zrezygnować z oferty gastronomicznej, bo tylko 14 proc. będzie przygotowywać posiłki we własnym zakresie. Na popularności nie straci również apres-ski – tylko 5 proc. respondentów przyznaje, że będzie się w tym zakresie ograniczać. Interhome zapytał też o oczekiwania wobec cen w restauracjach: 43 proc. zakłada, że za kolację zapłaci podobnie jak w Polsce, a 34 proc. uważa, że będzie to mniej.

Wśród ulubionych kierunków na zimowy urlop prym wiedzie Austria – tak wynika z wewnętrznych danych Interhome. Na drugim miejscu znajdują się Włochy, a duży wzrost popularności notuje Finlandia, a szczególnie Laponia, która oferuje wiele atrakcji takich jak możliwość zaobserwowania zorzy polarnej, przejażdżki psimi zaprzęgami, czy wizyta u św. Mikołaja. MG

2023-11-17 07:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter