Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Dolina Stubai gotowa na przyjęcie narciarzy
 

W połowie listopada w warszawskiej restauracji La Luce odbył się lunch prasowy zorganizowany przez Tourismusverband Stubai Tirol. Reprezentujący tę organizację Michael Gstrein przyjechał do Polski, by zapoznać dziennikarzy z nowościami w Dolinie Stubai na sezon zimowy 2023/2024.

Jak przekazał Gstrein, tej zimy w ośrodku Schlick 2000 zadebiutuje Galtbergbahn, pierwszy 10-osobwy wyciąg gondolowy w Dolinie. Gondola zastąpi wyciąg orczykowy postawiony w początku lat 60. XX w. - Wyciąg zapewni oszczędność energii o 9 proc. dzięki bezpośredniemu napędowi i braku konieczności stosowania oleju w jego mechanizmie – zapewniał przedstawiciel Tourismusverband Stubai Tirol.

Drugą nowością jest Stubai Skipass – karnet narciarski obejmujący wszystkie cztery ośrodki narciarskie w Dolinie Stubai. Karnet obowiązuje minimum 4 dni w każdym z tych ośrodków, od grudnia 2023 do Wielkanocy 2024.

 Michael Gstrein poinformował, że w połowie listopada w Dolinie czynnych jest 15 z 26 dostępnych wyciągów, tj. niecałe 38 km tras. MO, foto MO

2023-11-17 11:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter