Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

W tym roku Grecja zarobi na turystyce jeszcze więcej

19,5 mld euro mają wynieść w tym roku przychody z turystyki Grecji. W zeszłym roku było to 17,7 mld euro. To, zdaniem ekspertów, pokazuje, jak duże jest zainteresowanie klientów kierunkiem.

Informację o poziomie przychodów potwierdził minister finansów Kostis Hadzidakis w czasie dyskusji „Greece Talks”, pisze portal branży turystycznej Greek Travel Pages. Jego zdaniem, przyszły rok będzie jeszcze lepszy – wówczas wpływy z tytułu wydatków turystów wyniosą 21 mld euro. Jeśli te szacunki się potwierdzą, sektor będzie głównym motorem napędzającym grecką gospodarkę.

Olga Kefalogianni, minister turystyki Grecji, podkreślała w czasie spotkania odporność sektora, który poradził sobie z wieloma kryzysami. Teraz przyszedł czas, by skupić się bardziej na zrównoważonym rozwoju. W tym kontekście podała też, że rząd zamierza sięgnąć po środki z unijnych funduszy odbudowy – przykładowo 150 milionów euro pójdzie na poprawę jakości marin i resortów narciarskich, a kolejne 45 milionów na szkolenia pracowników.

Hadzidakis odniósł się także do rynku najmu krótkoterminowego i nowelizacji ustawy otwartej obecnie do konsultacji publicznych, której celem jest uniemożliwienie uchylenia się od płacenia podatków i sprawiedliwy mechanizm opodatkowania. Zdaniem Kefalogianii przedsiębiorcy realizujący najem krótkoterminowy nie mogą działać w bezpośredniej konkurencji z hotelami. Jeśli coś działa jak produkt turystyczny, musi być również jako taki opodatkowane. MG

2023-11-20 08:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter