Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Porty najniższych lotów, czyli tu sobie poczekasz

Czas to pieniądz, szczególnie w biznesie. A najszybciej na ważne spotkanie w interesach można dotrzeć samolotem. Pod warunkiem, że się nie utknie na kilka godzin na lotnisku. Za sprawą przewoźnika biznesowego Lets Fly Cheaper powstała właśnie lista najgorszych lotnisk na świecie.

Amerykański przewoźnik z Las Vegas, specjalizujący się w lotach dla ludzi biznesu, pokusił się o sprawdzenie, na których światowych lotniskach odnotowano najwięcej opóźnień lotów. Na niechlubnej liście znalazło się pięć najgorszych pod tym względem lotnisk międzynarodowych oraz pięć rodzimych, czyli amerykańskich.
Najwięcej opóźnionych lotów ma port lotniczy w Pekinie – 12,864
rocznie. Lotnisko w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej odnotowuje największy ruch pasażerski w całej Azji, a w skali światowej zajmuje drugą lokatę. Rocznie korzystają z niego 73 miliony pasażerów oraz ponad 70 linii lotniczych, a kursujących do ponad 200 miast na całym świecie.
Drugie miejsce pod względem opóźnienia lotów zajmuje Changi Airport w Singapurze – 7,428 lotów w ciągu roku. Port zajmuje 17 lokatę pod względem natężenia ruchu pasażerskiego – przyjmuje 19 milionów podróżujących. Jak to możliwe, że wspomniane lotnisko już czterokrotnie zyskało sobie tytuł Najlepszego Portu Lotniczego na Świecie? Widocznie magazyn Ultratravel Magazine, który przyznał singapurskiemu obiektowi tą nagrodę, nie wziął pod uwagę opóźnienia lotów.
Czarną listę najgorszych lotnisk otwiera port lotniczy w Dallas (7,231 opóźnionych lotów). Kolejne to Chicago O’Hare International (6,817), Hartsfield-Jackson Atlanta (5,472), lotnisko w Denver (5,300) oraz George Bush Intercontinental w Houston (4,919). Jak dotychczas podobny ranking nie powstał w naszym kraju, co nie oznacza, że nasze lotniska ustrzegają się przed błędami. ARR

2012-02-02 16:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter