Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Podlaskie wodnymi szlakami płynie

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna stawia na potencjał turystyki wodnej. Na przełomie marca i kwietnia ma powstać informator opisujący te produkty w regionie.

Potencjał turystyki wodnej jest na tyle duży, że warto w nią inwestować. Na początku stycznia 2012 r. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała warsztaty, w czasie których właściciele produktów turystyki wodnej, organizatorzy turystyki przyjazdowej, przedstawiciele branży turystycznej i szkolnictwa wyższego z woj. podlaskiego mieli szansę zapoznać się zarówno z szansą rozwoju, jak i z problemami tej formy wypoczynku. W czasie spotkania został stworzony roboczy zespół, który pomógł opracować nowe pakiety produktów turystycznych specjalnie dostosowanych do potrzeb biur podróży.
Warsztaty dały uczestnikom możliwość rozmów związanych z problemami, jakie napotyka branża turystyczna oraz z możliwymi sposobami ich rozwiązania. Wśród barier pojawił się problem słabej infrastruktury turystycznej, własności gruntów przy rzekach oraz jeziorach i przedsiębiorstwach, które nie stosują się do przepisów Ustawy o usługach turystycznych i prawa wodnego. Poruszono temat potencjału turystyki wodnej województwa podlaskiego oraz możliwości wykorzystania jego walorów i stworzenia produktów turystycznych. – W regionie istnieje bardzo wiele szlaków wodnych dlatego warto promować tę formę turystyki – mówi Katarzyna Sadowska, specjalista ds. Informacji Turystycznej, Promocji i Imprez Turystycznych PROT.
Zorganizowane warsztaty miały także wymiar praktyczny. Podczas spotkania uczestnicy zostali podzieleni na grupy partnerskie ze względu na obszar, na którym działają, a ich zadaniem było stworzenie solidnego i konkurencyjnego produktu turystycznego.
Powstałe w ten sposób projekty zostaną przekazane PROT do 31 stycznia 2012 r., a po ich przeanalizowaniu oraz wybraniu najlepszych propozycji powstanie wydawnictwo, które będzie gotowym katalogiem z ofertami produktów turystycznych turystyki wodnej dla biur podróży. Publikacja zawierać będzie opisy produktów turystki wodnej wraz z informacjami o infrastrukturze i przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Materiał zostanie wydany w wersji drukowanej i elektronicznej na przełomie marca i kwietnia 2012 r. MAK

2012-02-09 16:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter