Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
O agroturystyce na Mazowszu

»

O funkcjonowaniu klastrów turystycznych mówiono podczas IV konferencji z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki na Mazowszu”. W Katedrze Ekonomiki Edukacji, Komunikowania i Doradztwa, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się IV wojewódzka konferencja z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na Mazowszu”, pod hasłem „Sieciowanie usług turystycznych na obszarach wiejskich Mazowsza”.

Podczas spotkania wręczono nagrody sześciu laureatom w dwu kategoriach oraz sześciu wyróżnionym w konkursie "Od agroturystyki do turystyki wiejskiej". Zwycięzcami w kategorii najlepsze gospodarstwo agroturystyczne zostali Aleksandra i Piotr Paproccy „Perełka”, z powiatu radomskiego, a w kategorii najlepszy obiekt turystyki wiejskiej pierwsze miejsce zajęli Beata i Mieszko Ogończyk-Mąkowscy z powiatu płockiego. Podczas spotkania Izabela Stelmańska zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego przedstawiła projekt SLOW ROAD – MAZOVIA EDITION, a dr Michał Roman omówił powstawanie i funkcjonowanie klastrów turystycznych w wybranych krajach europejskich.

Jako zwieńczenie spotkania hol Wydziału Nauk Ekonomicznych wypełniły zapachy kulinarnych specjałów m.in.: czerwonego barszczu z pasztecikami, swojskiej kiszki, smalcu z kiszonymi ogórkami i domowym chlebem, wiejskich wędlin i serów oraz słodkich placków z serem i śliwkami, przygotowanych dla gości. NB

11 października, IV konferencja z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na mazowszu”, Warszawa

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter