Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Parowozem na zakończenie lata

»

Na zakończenie lata Stacja Muzeum wraz z PKP CARGO przygotowała kolejową atrakcję dla wielbicieli pociągów i zaprosiła na teren dawnego dworca Warszawa Główna. Główną atrakcją była oczywiście przejażdżka pociągiem retro prowadzonym przez parowóz Ty42-107 pochodzący ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Pogoda nie była może idealna, ale dopisała, i na trasie Warszawa Główna–Piaseczno nie było żadnych niespodzianek. Można było wybrać jeden z dwóch przejazdów – o godzinie 9:52 albo 13:42. W Piasecznie pasażerowie mogli zwiedzić kolejkę wąskotorową i wziąć udział w otwarciu jednostek taboru, które na co dzień są niedostępne dla odwiedzających. Po powrocie można było zwiedzić muzeum i skansen, posilić się poczęstunkiem w stylu Wars, zasłodzić się watą cukrową. Atmosferę ocieplał zespół grający dawne szlagiery warszawskie.

Dzień później podobną atrakcję – tym razem przejażdżkę na trasie Warszawa Gdańska–Warszawa Falenica – przygotowało Wawerskie Centrum Kultury. Po powrocie czekał na gości Wielki Piknik Rodzinny z występami, koncertami i prezentacjami. MO

16-17 września 2017, Zakończenie Lata z Parowozami, Stacja Muzeum, Warszawa

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter