Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Czy tania zima zaszkodziła ofercie letniej?
Agenci mówią zgodnie – tak długo, jak w tym roku sprzedaż wakacji jeszcze nigdy się nie rozkręcała. Po stosunkowo dobrej sprzedaży w okresie zimowym wiosna przyniosła raczej smutny obraz w biurach podróży.
więcej...

Itaka liderem rankingu touroperatorów 2015

 Z analizy ankiet nadesłanych przez touroperatorów wynika, że ogólne wyniki finansowe organizatorów turystyki są zadawalające. Pomimo zagrożeń (m.in. takich jak spowolnienie gospodarcze), w latach 2011-2014 większość biur podróży poprawiła swoje wyniki we wszystkich badanych kategoriach: liczba klientów, obroty, zyski, rentowność sprzedaży, wydatki mediowe. Szczególnie ważna jest ta ostatnia kategoria, gdyż świadczy o silnej walce o klienta i udział w rynku. Te działania okazały się efektywne dla wielu biur podróży, pozwalając zrealizować zaplanowane cele.

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2015

TEMAT NUMERU  Ścisła czołówka bez zmian Redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała kolejną edycję rankingu Touroperatorzy – liderem pozostaje Itaka, przetasowania na następnych pozycjach, zmiany w wielkości obrotów u mniejszych organizatorów. (Raport bezpłatnie dla prenumeratorów "WT")


więcej... [KOMENTARZE (2)]


Turystyka uzdrowiskowa - najnowsze wydanie

Dzisiejsze uzdrowiska to nie tylko ośrodki terapeutyczne czy rehabilitacyjne, to także rozbudowane strefy wellness i spa, w których można skorzystać z zabiegów działających zbawiennie zarówno na ciało, jak i umysł.

więcej...

Aegean Airlines – grecka ekspansja na polskim rynku
Linia Lotnicza Aegean od dwóch lat operuje na polskim niebie. W zeszłym roku przewoźnik obsłużył 10,1 mln pasażerów – o ponad milion więcej, niż w roku 2013. więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 12/2015

ROZMOWA NUMERU Powoli dojdziemy na szczyt Tomáš Husar, dyrektor zarządzający Exim Tours podkreśla, że internet nie musi być zagrożeniem dla agentów. Nowe technologie mogą być pomocne w sprzedaży, a nowe rozwiązania, jak pakietowanie dynamiczne – sprawdzają się.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Raś: nie będę ministrem sportu i turystyki
Ireneusz Raś, choć jest jedynym wymienianym kandydatem na stanowisko nowego ministra sportu i turystyki, twierdzi, że funkcji tej nie obejmie.

 
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Paweł i Gaweł w jednym stali domku- komentuje Ewa Kubaczyk
Touroperatorzy i agenci – jedni żyć bez drugich nie mogą, a jednak trudno uznać, aby ten związek rozwijał się harmonijnie i bez konfliktów. Jak by to ładnie powiedzieć: to dwie nogi, na których stoi branża turystyczna. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Vouchery eSKY dla klientów CitiBanku

Citibank Handlowy przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów. Mogą oni otrzymać vouchery turystyczne do wykorzystania na stronach portalu rezerwacyjnego eSKY.pl. To wynik porozumienia zawartego między firmami.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 11/2015

DYREKTYWA  Pakiety wreszcie pod ochroną

Po wielu miesiącach konsultacji i lobbingu w wykonaniu polskich i zagranicznych organizacji branżowych, do dyrektywy unijnej o podróżach zorganizowanych i aranżowanych zostały wprowadzone zmiany.


więcej...

Najlepsze uczelnie nagrodzone
W warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień dla uczelni nalepiej kształcących na kierunkach turystycznych.

 
Wyróżnienia odebrali (od lewej) Prof. Józef Sala - UE w Krakowie, dr Paweł Skawiński - Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Prof. Ryszard Winiarski AWF w Krakowie, Prof. Zygmunt Młynarczyk Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Tomasz Norek Uniwersytet Szczeciński, dr Włodzimierz Banasik - Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Prof. Jerzy Eider Uniwersytet Szczeciński. Na zdjęciu w towarzystwie Tomasza Jędrzejczaka podsekretarza stanu MSiT, Dyrektor Departamentu Turystyki MSiT Marii Napiórkowskej i Ireneusza Węgłowskiego Prezesa IGHP, wiceprezesa ORBIS S.A.  

 
więcej... [KOMENTARZE (2)]

Cox & Kings stworzył portal wspomagający agentów
W dobie dyskusji na temat danych osobowych turystów i prawa do ich wykorzystania przez touroperatorów, Cox & Kings, jeden z najstarszych touroperatorów świata, pokazuje, że udana współpraca z agentami jest możliwa. więcej...

artykuł sponsorowany
Duszniki Zdrój - ZABIERZ RODZINĘ W GÓRY
Jednym z pomysłów na weekend czy urlop może być wypad w polskie góry, które zachwycają niespotykanymi nigdzie indziej widokami oraz pozwalają polepszyć stan zdrowia, dzięki niezwykle czystemu powietrzu. Zarówno młodsze jak i nieco starsze dzieci z podekscytowaniem wyczekiwać będą możliwości wspięcia się na górskie szczyty czy odwiedzenia okolicznych atrakcji.


więcej...

Szlak Teatrów zaprasza 
Otwarta została Trasa Bałtycka - szlak prowadzący wzdłuż najpiękniejszych zabytkowych obiektów kultury w naszej części Europy więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 10/2015
ROZMOWA NUMERU Dywersyfikujemy ofertę. Semir Hamouda, prezes Sun&Fun zapowiada zmiany. Touroperator rozszerza program o kierunki europejskie, w tym głównie Bułgarię i Grecję oraz wprowadza ofertę wycieczek z dojazdem własnym.

 
więcej...

Tunezja dziękuje za wsparcie

#Tunezja Jadę Tam to hasło przewodnie kampanii, którą Tunezyjski Urząd ds. Turystyki prowadzi jednocześnie na kilku światowych rynkach. więcej...

Wiadomości Turystyczne promują Polskę na EXPO
W Mediolanie rozpoczyna się Tydzień Turystyki Polskiej w ramach Światowej Wystawy Expo 2015. Pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia” Polska Organizacja Turystyczna w dniach 18-24 maja zaplanowała szereg imprez. 

POBIERZ WYDANIE SPECJALNE EXPO 2015więcej...

Thomas Cook obcina prowizje, agenci oburzeni.

Brytyjski touroperator zdecydował o zmianie wysokości prowizji dla agentów, sprzedających jego ofertę.

więcej...

Wojna amerykańsko-amerykańska.

Biuro podróży Orbitz zostało zbojkotowane przez linie lotnicze American Airlines. Po negocjacjach strony doszły jednak do porozumienia. Powodem awantury były oczywiście pieniądze. więcej...

AWF ponownie w czołówce- ranking szkół wyższych
Po raz kolejny redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem jest wyłonienie uczelni najlepszych pod względem akademickim i najlepiej przygotowujących (praktycznie) do pracy w turystyce.

 
więcej... [KOMENTARZE (3)]

< 1   ...   84 85 86 87 88 90 91 92 93 94   ...   143 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter