Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Wiadomości Turystyczne nagradzają najlepsze polskie katalogi

Przyznawane od pięciu lat przez redakcję Wiadomości Turystycznych Róże Kolumba są nagrodą dla najlepszych katalogów biur podróży.

Jury konkursu, złożone z ekspertów od turystyki, grafiki, redakcji, składu i prawa oceniło 58 katalogów zgłoszonych przez 45 touroperatorów. Po raz pierwszy oceniono w osobnej kategorii trzy aplikacje mobilne. 

W skład kapituły weszli: Bohdan Gawroński, redaktor naczelny wydawnictwa Veda, Piotr Zubrzycki, prezes Stowarzyszeń Pilotów Wycieczek Zagranicznych, Jakub Spalik, prawnik serwisu www.e-prawnik.pl, Jacek Staszewski, prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Marek Kamieński, członek zarządu OSAT, Alicja Dąbrowska, dziennikarka Gazety Wyborczej, Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Szczepan Wącław, Managing Director POSSIBLE Poland.

Kapituła w większości oceniła katalogi pozytywnie. Największy postęp widać w sposobie prezentowania ofert. Touroperatorom zależy na tym, by klient otrzymał dokładną informację nie tylko o ofercie biura, ale i warunkach uczestnictwa, czy zasadach ubezpieczenia. Informacje o destynacji są zazwyczaj wyczerpujące, zdarza się że opisy są oryginalne i niesztampowe. – W katalogu na lato 2013 „Wypoczynek – Świat” zastosowaliśmy po raz pierwszy koncept „Kierunek Atrakcje”, polegający na tym, że zrezygnowaliśmy ze standardowego pokazania wycieczek fakultatywnych na rzecz atrakcji. Atrakcje owe obejmujące różne dziedziny, takie, jak rozrywka, relaks, zwiedzanie, kuchnia, sport, przyroda mają dla turystów stanowić ciekawą inspirację również do samodzielnej eksploracji kierunku – mówi Radomir Świderski, PR manager Rainbow Tours, touroperatora, który zwyciężył w kategorii standardowej.

Dominującym trendem jest jednak obniżenie jakości katalogów w apekcie sprzedażowym. Niektóre z biur nie podały cen imprez, brakowało jasnego określenia, co wchodzi w skład ceny, a co nie, pojawiały się wątpliwości co do przedstawionych warunków uczestnictwa.

Wśród zgłoszonych do konkursu publikacji znalazły się trzy katalogi w postaci aplikacji mobilnych. Przeniesienie katalogu do aplikacji mobilnych jest dobrym pierwszym krokiem, ale za tym powinna także pójść wzorcowa użyteczność i funkcjonalność. – ocenia Szczepan Wącław, ekspert od nowoczesnych technologii.

Wręczenie dyplomów laureatom odbędzie się podczas ceremonii otwarcia Targów Lato 2013, 19 kwietnia o godz 11:00

Laureaci “Róży Kolumba” 2013:

Kategoria Premium

Wygrana:
Grecos Holiday - Katalog 2013 (wersja Premium)

Wyróżnienie:
Air Tours Cracow - 7 cudów natury

Kategoria Mały Organizator

Wygrana:
Szarpie Travel - Mazury 2013 Kolonie i Obozy

Wyróżnienie:
Biuro Podróży Tęcza - Podróże 2013 - wczasy i wycieczki

Kategoria Standardowa

Wygrana:
Rainbow Tours - Lato 2013 - Wypoczynek Świat

Wyróżnienie:
Viva Club – Katalog 2013 (Egipt Turcja Tunezja Bułgaria Emiraty Arabskie)

Aplikacja Mobila

Wygrana:
Alfa Star


Więcej informacji:
Jagoda Walczak, Dyrektor ds. Marketingu, 22 822 20 16
www.wiadomosciturystyczne.pl  2013-04-22 12:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter