Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MSiT przekazał projekt ustawy o imprezach turystycznych do konsultacji - pobierz projekt

Trwają prace nad projektem nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Związane jest to z implementacją dyrektywy unijnej na polskie prawo. MSiT właśnie przesłał projekt do konsultacji społecznych do 163 podmiotów branży turystycznej. Na przekazanie swoich uwag mają czas do 16 lutego.


W projekcie ustawy, który ministerstwo sportu i turystyki przesłało właśnie do konsultacji społecznych do 163 podmiotów, określono, między innymi, definicje pojęć takich jak usługa turystyczna, impreza turystyczna oraz trwały nośnik. W dokumencie pojawiły się regulacje dotyczące powiązanych usług turystycznych. Podmioty, w tym agenci, sprzedający imprezy turystyczne, które nie zostały przygotowane przez organizatora turystyki, sami stają się takimi organizatorami, a to oznacza konieczność posiadania odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. W projekcie pochylono się także nad turystycznym rachunkiem powierniczym, który ma być jedną z form takowego zabezpieczenia wymaganego ustawą. Spod nowych regulacji wyłączone będą podróże trwające mniej niż 24 godz., chyba, że obejmują one nocleg, a także wyjazdy organizowane „okazjonalnie na zasadach niezarobkowych i wyłącznie ograniczonej grupie podróżnych, jak również podróże służbowe i wyjazdy organizowane na podstawie umowy generalnej”.

Nowa ustawa uchyli zapisy dotyczące organizatorów, pośredników i agentów turystycznych znajdujące się w obecnej, która otrzyma nazwę „ustawa o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów i przewodników turystycznych”.

Podmioty, które otrzymały projekt do konsultacji są zobowiązane przekazać swoje uwagi do 16 lutego. Niewywiązanie się z terminu będzie rozumiane jako rezygnacji z przedstawienia stanowiska. MG

Pobierz projekt

Więcej o projekcie nowej ustawy przeczytasz w najbliższym numerze WT.

2017-02-03 15:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 11-14.01.2018 – TARGI
Ferien-Messe Wien,
Wiedeń, Austria, organizator: Reed Exhibition Messe Wien, RELX Group, www.ferien-messe.at
»  12-14.01.2018 – TARGI 
Targi Turystyczne Reiselivsmessen 2018, Oslo, Norwegia, organizator: On-Site Norway AS, reiselivsmessen.no

»
17-21.01.2018 – TARGI
FITUR Międzynarodowe Targi Turystyczne,
Madryt, Hiszpania, organizator: IFEMA - Feria de Madrid, www.ifema.es
Sylwetka

»» Olga Kopczyńska, właścicielka biura Abakus Travel »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter