Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Trzecie miejsce dla Gdańska w European Best Destination

Gdańsk debiutował w konkursie „European Best Destination”, ustąpił jedynie Porto i Mediolanowi. Kandydaci do tytułu wyłaniani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. O miejscu na podium decydują głosy internautów.


Europejska Organizacja Turystyczna z Brukseli, która została powołana do promocji kultury i turystyki w Europie, każdego roku organizuje głosowanie na najatrakcyjniejsze miejsce w Europie, na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy, najlepszy kurort narciarski i kierunek idealny dla miłośników dobrej kuchni. W tym roku, w plebiscycie po raz pierwszy startował Gdańsk, który dzięki głosom turystów, znalazł się na trzecim miejscu. Sukces cieszy tym bardziej, że do tej pory żadne miasto startujące w konkursie po raz pierwszy, nie znalazło się na podium.

Na stolicę Pomorskiego zagłosowano 47 tysięcy razy, dzięki czemu Gdańsk pozostawił w tyle konkurencję w postaci takich symboli turystycznych jak Rzym, Paryż czy Wiedeń. Wyprzedziły ją tylko Porto i Mediolan. W mieście doceniono architekturę, bogatą historię i atmosferę. To wszystko sprawia, że Gdańsk został uznany za jeden z najlepszych kierunków turystycznych, które trzeba odwiedzić w 2017. – Nie ma drugiego takiego miejsca jak Gdańsk. Inne miasta mogą co najwyżej przypominać nieco Gdańsk – komentowali organizatorzy konkursu. MG

2017-02-16 09:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter