Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOT-y tworzą własną organizację

Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych to nowa organizacja, którą właśnie powołały najbardziej aktywne polskie LOT-y. Na jej czele w roli prezesa stanął Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Darlot).


Wiceprezesami zostali Sławomir Kujawiak z Zakopiańskiej LOT, Piotr Misztak z Dom Marki Szczecinieckiej i Robert Papis z LOT w Spale, który został członkiem zarządu. – Do tej pory już ponad 30 organizacji zadeklarowało wolę wstąpienia, a wiele pozostałych jest zainteresowanych – mówi Jarosław Lichacy. 

O powołaniu nowej organizacji, która ma wzmocnić LOT-y, ich przedstawiciele dyskutowali od listopada 2016. Dziś, jako instytucja, która może być formalnym partnerem dla Polskiej Organizacji Turystycznej czy Ministerstwa Sportu i Turystyki, chce walczyć o wzmocnienie pozycji lokalnych organizacji turystycznych.
OPLOT będzie zabiegał między innymi o to, aby w nowej ustawie o POT interesy LOT-ów były wyraźnie reprezentowane. – Ustawa z 1999 roku nie została nigdy dokończona, dla nas ważne jest, aby w jej nowelizacji znalazły się zapisy dotyczące LOT-ów, które zapewnią nam dalszą egzystencję. To my tworzymy produkt, który później POT promuje – uważa Jarosław Lichacy.
Celem OPLOT jest także zwrócenie większej uwagi na mniej popularne regiony i miejscowości przy podejmowaniu działań promocyjnych przez POT.

Więcej o Porozumieniu LOT w najnowszym numerze WT 06/2017

2017-03-01 09:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 7-9.05.2017 – WORKSHOP
GTM Germany Travel MartTM,
Norymberga, Niemcy, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), www.germany.travel
» 9.05.2017 – JUBILEUSZ
25-lecie KIT. Konferencja jubileuszowa poświęconą deglomeracji turystyki w Krakowie i Małopolsce,
Kraków, organizator: Krakowska Izba Turystyki, www.kit.krakow.pl
» 13-15.05.2017 – TARGI 
Piknik nad Odrą, Wały Chrobrego, Szczecin, organizator: Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki, www.pikniknadodra.pl
Sylwetka

»» Krzysztof Kassner, właściciel biura Słoneczna Przygoda »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter