Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Stan wyjątkowy w Egipcie

W niedzielę palmową doszło w Egipcie do dwóch ataków na kościoły koptyjskie, w których zginęło 45 osób, a 118 zostało rannych. Prezydent el-Sisi wprowadził stan wyjątkowy.


Prezydent Egiptu Abdel Fattah el-Sisi wprowadził stan wyjątkowy na trzy miesiące i zapowiedział, że wojsko będzie wspierać policję w ochronie budynków i instytucji rządowych w całym kraju, informuje dziennik Daily News Egypt. W ten sposób prezydent odpowiada na zamachy terrorystyczne, do których doszło w niedzielę palmową w dwóch egipskich miasta, w Tancie, 100 km na północ od Kairu i Aleksandrii. Celem były kościoły koptyjskie. W Tancie bomba została podłożona pod jedną z ławek, w Aleksandrii ataku dokonał zamachowiec-samobójca. Odpowiedzialność za oba zdarzenia wzięło tak zwane Państwo Islamskie.

Na zamachy zareagowały już ministerstwa spraw zagranicznych krajów europejskich. W Niemczech resort dyplomacji ostrzega, że w kraju może dochodzić do ataków terrorystycznych i porwań, których celem mogą być także obcokrajowcy. Należy zachować ostrożność w kurortach turystycznych, a także bezwzględnie unikać wszelkich zgromadzeń i demonstracji. Ministerstwo spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii zaleca natomiast omijanie zatłoczonych miejsc, także tych o charakterze religijnym.

Jednak na mapie Egiptu zamieszczonej w sekcji ostrzeżeń dla podróżnych, większość terytorium kraju, w tym kurorty turystyczne, nadal oznaczone są kolorem zielonym, czyli bezpiecznym. Polski MSZ nie zaktualizował swojego ostrzeżenia. W dalszym ciągu obowiązuje komunikat z 9 stycznia tego roku, w którym napisano, że „ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi w Egipcie, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El – Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj”. MG

2017-04-10 16:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 7-9.05.2017 – WORKSHOP
GTM Germany Travel MartTM,
Norymberga, Niemcy, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), www.germany.travel
» 9.05.2017 – JUBILEUSZ
25-lecie KIT. Konferencja jubileuszowa poświęconą deglomeracji turystyki w Krakowie i Małopolsce,
Kraków, organizator: Krakowska Izba Turystyki, www.kit.krakow.pl
» 13-15.05.2017 – TARGI 
Piknik nad Odrą, Wały Chrobrego, Szczecin, organizator: Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki, www.pikniknadodra.pl
Sylwetka

»» Krzysztof Kassner, właściciel biura Słoneczna Przygoda »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter