Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Brytyjski MSZ łagodzi ostrzeżenie wobec Tunezji

Wygląda na to, że tunezyjskie kurorty mogą znów zapełnić się brytyjskimi turystami. Foreign Office właśnie zmienił poziom ostrzeżenia dla podróżnych wybierających się do tego kraju. Odpowiedzili już touroperatorzy.


Pod koniec lipca brytyjski MSZ odwołał alert odradzający podróże do Tunezji, głównie do Tunisu i miejsc turystycznych. Jak przyznaje Alistair Burt, minister ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, złagodzenie alertu to wynik zmian jakie rząd tunezyjski poczynił w zakresie zapewnienia turystom bezpieczeństwa. Od 2015 r., kiedy w zamachu terrorystycznym dokonanym w kurorcie niedaleko Susy zginęło 30 Brytyjczyków (po tych wydarzeniach brytyjski MSZ wprowadził alert zalecający unikanie podróży do Tunezji), wiele się w tej kwestii zmieniło.

Minister zaznacza, że choć w Tunezji jest bezpieczniej, nadal zalecana jest rozwaga w podróżowaniu po kraju, zwłaszcza terenach sąsiadujących z granicą libijską. – Zalecam wszystkim Brytyjczykom planującym podróż do Tunezji, by wcześniej zaznajomili się z informacjami MSZ odnośnie do podróżowania do tego kraju – apeluje Alistair Burt.

Na decyzję MSZ zareagowali touroperatorzy. TUI ma zastanowić się, od kiedy i w jakim stopniu przywrócić do oferty Tunezję w kolejnym sezonie. Podobnie Thomas Cook, którego rzecznik wyraził zadowolenie ze zmiany poziomu alertu. – Zajmie nam trochę czasu przygotowanie do ponownego wprowadzenia Tunezji do sprzedaży. Będziemy na bieżąco informować naszych klientów – dodał rzecznik.

Polski MSZ utrzymuje jeden z najwyższych alertów wobec kraju, zalecający by polscy turyści nie podróżowali do Tunezji ze względu na wysokie zagrożenie terrorystyczne.

2017-07-27 16:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter