Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Innowacje na rynku turystycznym - konferencja w Świdnicy już za kilka dni...

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto to po raz kolejny przygotowuje ogólnopolską debatę na rzecz turystyki. Tym razem tematem wiodącym dwudniowej konferencji są innowacje w turystyce - determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych.


Spotkanie odbędzie się w dniach 18-19 października br.W jego ramach zaplanowano 5 sesji tematycznych, z wykładami, panelami dyskusyjnymi oraz warsztatami. A jego tematyka – jak informują gospodarze została przygotowana w oparciu o wnioski zasygnalizowane podczas Kongresu Turystyki Polskiej.

- Tegoroczna konferencja będzie poruszać zagadnienie innowacyjności w turystyce, które jest ważnedla przedsiębiorców wdrażających w swoich firmach różnego rodzaju zmiany ułatwiające funkcjonowanie oraz konkurowanie na rynku jak i samorządowców, których zadaniem jest dbanie o rozwój swoich mikroregionów.Dlatego zarówno jednych jak i drugich zachęcam do udziału w naszych sesjach i panelach, w trakcie których wymienimy się doświadczeniami, a także będziemy mieli okazję pogłębić wiedzę o tym jak stosować innowacje, jak je wprowadzać  i jak rozwijać region turystycznie– zaprasza Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i gospodarz wydarzenia.

Główne wątki, które zostaną poruszane podczas sesji tematycznych to m.in.:

  • Wyzwania innowacyjności rynku turystycznego,
  • Między wiedzą a kreatywnością: pracownicy i pracodawcy na rynku turystycznym,
  • Kadry dla turystyki jutra w oparciu o Ranking Szkół Wyższych Kształcących na kierunkach tury-stycznych 2017 oraz Sektorową Ramę Kwalifikacji dla turystyki,
  • W kierunku innowacyjności produktów turystycznych,
  • Współpraca transgraniczna w dziedzinie turystyki,
  • Znaczenie samorządów lokalnych dla rozwoju innowacyjności turystycznej oferty regionalnej,
  • Czy udział przedsiębiorstwa turystycznego w programie Krajowego Rejestru Długów i posiada-nie przez nie Certyfikatu Rzetelności jest gwarancją dla turysty oraz kontrahentów, że podmiot ten nie upadnie?
  • Aplikacje mobilne i oprogramowanie IT jako narzędzia wspomagające rozwój turystyki,
  • Podatek VAT a opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Biura podróży i inne przedsiębior-stwa turystyczne w zderzeniu z przepisami prawa.

Podczas konferencji wręczone zostaną nagrody: Gmina Przyjazna Turystyce oraz Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2016.

Organizatorami konferencji „Innowacje w turystyce” są  Gmina Miasto Świdnica, Dolnośląska Izba Turystyki, Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Fundacja Symbioza.

Program

Opłata za udział w tegorocznej dwudniowej konferencji, która odbędzie się w Świdnicy w dniach 18-19 października wynosi 100 zł netto od osoby. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www: http://kongresturystyki.pl/formularz2017/

Organizator nie zapewnia noclegów uczestnikom konferencji. Osoby nocujące w Świdnicy w dniach 17-20 października, które skorzystają z bazy noclegowej rekomendowanej przez nas, otrzymają rabaty na te usługi. Lista rekomendowanych hoteli znajdą Państwo na stronie http://kongresturystyki.pl/noclegi/

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.kongresturystyki.pl

 

 

 

 

2017-10-13 11:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter