Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Bardzo niejasna nowa ustawa turystyczna

Nowa ustawa turystyczna wchodzi w życie 1 lipca tego roku. Jej zapisy budzą wiele wątpliwości wśród agentów, które rozwiać ma ministerstwo w trakcie szkoleń dla branży.

 

Uchwalenie ustawy było podyktowane koniecznością wdrożenia dyrektywy unijnej o imprezach zorganizowanych i powiązanych usługach turystycznych. Nowy dokument został podpisany przez prezydenta Dudę w grudniu 2017 roku. Teraz branża ma niecałe pół roku na zapoznanie się z jego zapisami i ich zrozumienie. Okazuje się jednak, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Przepisy nie są jednoznaczne, dlatego niezbędne będą szkolenia dla wszystkich zainteresowanych.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych (OSAT) we współpracy z ministerstwem sportu i turystyki (MSiT) organizuje kilka spotkań, na których będzie można rozwiać, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej większość wątpliwości. Pierwsze z serii odbyło się w Poznaniu, w trakcie targów Tour Salon, kolejne planowane jest na wczesną wiosnę w Katowicach, ma również odbyć się webinarium, tu współpracę zadeklarował i Polski Związek Organizatorów Turystyki (PZOT), w którym udział może wziąć kilkaset osób. Marek Kamieński, wiceprezes OSAT-u mówi, że po tym ostatnim zostanie podjęta decyzja odnośnie ewentualnej organizacji kolejnych szkoleń.

By spotkania były jak najbardziej efektywne, pytania o kwestie budzące wątpliwości, zostaną wcześniej przygotowane. Na razie wiemy, o co przedstawiciela MSiT, radcę prawnego Dominika Borka (na zdjęciu), pytano w Poznaniu. 


Więcej czytaj w najnowszym wydaniu (WT 05) Wiadomości Turystycznych

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki podało terminy spotkań informacyjnych na temat nowych regulacji ustawy o imprezach turystycznych turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Spotkania będą odbywać się w salach konferencyjnych urzędów wojewódzkich 10.00 – 15.30.

1 marca - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki – Kielce (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego).
8 marca – Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki - Bydgoszcz (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego).
15 marca - Dolnośląski Urząd Wojewódzki - Wrocław (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego).
23 marca - Wielkopolski Urząd Wojewódzki – Poznań (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: wielkopolskiego, łódzkiego).
28 marca - Lubelski Urząd Wojewódzki - Lublin (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego).
9 kwietnia - Mazowiecki Urząd Wojewódzki – Warszawa (spotkanie dla przedsiębiorców z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego).


Linki do rejestracji udziału w spotkaniach:

2018-03-02 15:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2018-03-03 10:39 dziekan

Żadne szkolenia nie pomogą - ta ustawa jest po prostu fatalna!!!

2018-03-18 15:22 RW

Dziekanie - prosimy o rozwinięcie tematu. Ta ustawa jest (warto dodać - moim zdaniem) po prostu fatalna, ponieważ: po pierwsze...., po drugie....... Pozdrowienia.

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter