Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


EDUKACJA
Eksperci wyłonili najlepsze uczelnie kształcące na kierunkach turystycznych 

Obradowała kapituła mająca wyłonić najlepsze szkoły wyższe kształcące na kierunkach turystycznych. Szkoły wzięły udział w Rankingu Szkół Wyższych organizowanym przez redakcję Wiadomości Turystycznych.
 

Do rywalizacji o miano najlepszej uczelni kształcącej przyszłe kadry turystyki zgłosiło się 26 ośrodków naukowych (oceniano je w trzech kategoriach: szkoły o profilu ogólnoakademickim, zawodowym i mieszanym). Kapituła złożona z przedstawicieli świata nauki, turystyki i samorządu dokonała weryfikacji punktacji przyznanej szkołom w pierwszym etapie konkursu, oceniała też potencjał naukowy poszczególnych ośrodków. Ostatecznie w każdej z kategorii wybrano najlepszą uczelnię i przyznano wyróżnienia. Laureatów rankingu poznamy w maju br.

Obrady kapituły poprzedzone były dyskusją na temat szkolnictwa wyższego, konkretniej przyszłości uczelni kształcących na kierunkach turystycznych. To istotne zwłaszcza w obliczu nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Uczestnicy omawiali też największe wyzwania przed którymi stoją obecnie uczelnie kształcące przyszłe kadry dla turystyki, sondowali także jak będzie się w przyszłości kształtował rynek turystyczny.

Obrady kapituły oraz dyskusja odbyły się 25 marca br. w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie. MO

2019-03-26 15:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter