Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATOR
Grecos uspokaja agentów


Spadek zainteresowania Grecją mógłby być powodem do zmartwień dla Grecosa, ale nie jest, bo biuro sprzedaje więcej niż przed rokiem. Dobra passa Grecji powoli się kończy, choć nie można mówić o załamaniu rynku, a raczej o stabilizacji popytu.  Więcej czytaj w najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych.

 

Kierunek przez sześć ostatnich lat w każdym roku pozyskiwał kolejnych turystów, w zeszłym roku kraj odwiedziło ich ponad 33 mln. Na popularności kierunku zyskiwali też touroperatorzy, którzy na niego postawili, jednym z beneficjentów jest Grecos. W tym roku Grecja nadal utrzyma wysoką pozycję w rankingach najpopularniejszych kierunków wyjazdowych Polaków, ale może zostać osłabiona przez powracające do gry Egipt, Turcję i Tunezję.

Co prawda z analizy INSETE, działu badawczego organizacji branżowej SETE wynika, że największym konkurentem dla Grecji jest Hiszpania – 34 proc. osób, które poszukiwało wyjazdów do Grecji, sprawdzało też opcje podróży do Hiszpanii, ale w Polsce nadal jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze kierunku jest stosunek jakości do ceny. Ten w przypadku luksusowych resortów z all inclusive w Turcji i w Egipcie wypada bardzo korzystnie. Nawet jeśli Grecja nie odczuje ostatecznie skutków powrotu zainteresowania wymienionymi krajami, to już w Polsce mogą one być widoczne.MG

Więcej czytaj w numerze 7/2019 Wiadomości Turystycznych (1-15 kwietnia)

Zamów prenumeratę  


 

2019-03-29 16:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter