Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»FORUM AGENTÓW
Jak przetrwać  zmiany w VAT- Justyna Zając-Wysocka  na VIII Forum Agentów


Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej orzekł, że do usługi pośrednictwa należy zastosować dwie stawki podatku. Interpretacja ta wzbudza wiele wątpliwości. Praktyczną analizą problemu oraz innych zawiłości prawnych na VIII Forum Agentów Biur Podróży zajmie się mecenas Justyna Zając-Wysocka.W maju tego roku Dyrektor KIS wydał interpretację indywidualną, która odniosła się do stawki VAT dla usług pośrednictwa, gdy usługa wykonywana jest w Uni oraz poza terytorium UE. Zasługuje ona na uwagę, ponieważ dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przyjął stanowisko, że pojedyncza usługa powinna być opodatkowana przy zastosowaniu dwóch stawek podatku od towarów i usług. Stawkę w wysokości 0% w transakcjach dokonanych poza terytorium Unii Europejskiej oraz stawkę w wysokości 23%. Przepis ten można rozpatrywać na wielu przestrzeniach.

Interpretacja nie rozwiązuje wszelkich wątpliwości, które mogą się pojawić odnośnie opodatkowania usług pośrednictwa w turystyce, warto zatem uważnie wczytywać się w kolejne interpretacje.

Rok 2019 dla agentów turystycznych to w dużej mierze niepewność co do stawki VAT w rozliczaniu usług z touroperatorami. Kłopotem są również kasy on-line.

Justyna Zając-Wysocka - doradca podatkowy, radca prawny, doktorantka w Zakładzie Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i członek zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych sp. z o.o. Wieloletni współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych. Jej wykłady na temat podatków w turystyce cieszą się ogromną popularnością w czasie każdego Forum Agentów.


..........................................................................................................................................

Tegoroczne Forum Agentów odbędzie się 20 listopada w Sound Garden Hotel w Warszawie. Organizatorem jest redakcja Wiadomości Turystycznych. Wydarzenie jest świetną okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, wspólnych dyskusji na temat bieżących problemów branży turystycznej oraz poznania nowych trendów w światowej turystyce.

W kwestiach szczegółowych zapraszamy do kontaktu z Jolą Poterańską.

Tel.: 22 822 20 16,  e- mail: forumagentow@wiadomosciturystyczne.pl www.wiadomosciturystyczne.pl

2019-11-10 23:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter