Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Rząd zabrania podróży zagranicznych, touroperatorzy odwołują wyjazdyRząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego,
co oznacza m.in. tymczasowe przywrócenie granic i zawieszenie międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych. Biura odwołują wycieczki, LOT od 15 marca zawiesza wszystkie rejsy z Polski i z Węgier.

Decyzją rządu od 15 marca na 10 dni z możliwością przedłużenia przywrócona została kontrola graniczna. Osoby powracające z zagranicy muszą przejść dwutygodniową kwarantannę domową, a obcokrajowcy (poza kilkoma wyjątkami) nie będą mogli wjechać do Polski. Normalnie działać będzie krajowy transport autobusowy, lotniczy i kolejowy. Sklepy, które znajdują się poza galeriami handlowymi będą otwarte, a restauracje, bary i kawiarnie będą mogły prowadzić tylko działalność na dowóz i na wynos. Nic się nie zmienia w pracy banków, zakazane zostały zgromadzenia publiczne powyżej 50 osób, w tym państwowe i religijne.

Jak informuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, biuro wstrzymuje wszystkie wyjazdy do 15 kwietnia br. Klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie, zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji. Itaka prosi klientów o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji. -„Jednocześnie informujemy, że wszyscy klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. - „TUI Poland odwołuje imprezy turystyczne do 31.03.2020. Ze wszystkimi klientami, których dotyczy powyższy komunikat, będziemy się kontaktować mailowo, sms-owo oraz telefonicznie. Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony” - poinformował touroperator na swojej stronie internetowej. Rainbow odwołuje wszystkie loty do 24 marca. Biuro podkreśla w komunikacie, że w związku z ograniczeniem pracy placówek handlowych oddziały touroperatora będą zamknięte. Pracownicy będą obsługiwać klientów telefonicznie i mailowo. Podobne decyzje podjęli także inni touroperatorzy, m.in. Coral Travel, Best Reisen, Sun&Fun, o czym informują turystów i agentów oddzielnymi komunikatami. MG

2020-03-14 07:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter