Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA WYJAZDOWA
PIT pisze do Szumowskiego i Pinkasa
 

Jeżeli doszłoby do konieczności  
zastosowania kwarantanny, prosimy o rozważenie jej w odniesieniu nie do całych krajów, ale jedynie do regionów potencjalnie zagrożonych powrotem pandemii” - pisze w liście do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i Jarosława Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego, Polska Izba Turystyki.

PIT wysłała list, podpisany przez prezesa Pawła Niewiadomskiego, w odpowiedzi na zapowiadane ewentualne obostrzenia zakładające możliwość wprowadzenia kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Izba argumentuje, że np. na Wyspach Kanaryjskich czy na Balearach niebezpieczeństwo zarażenia się jest znikome w porównaniu choćby z Katalonią, podobnie jest w Portugalii (Madera jest praktycznie wolna od zachorowań), czy w Albanii, gdzie liczba przypadków zachorowań rośnie w miastach, podczas gdy w ośrodkach nadmorskich praktycznie nie ma zagrożenia epidemicznego.

„Wprowadzenie powszechnej kwarantanny dla osób powracających z krajów, do których wznowiono wyloty turystyczne, spowodowałoby nie tylko natychmiastowe zatrzymanie sprzedaży wycieczek, ale co za tym idzie bezwzględną konieczność przerwania sezonu Lato 2020 i poniesienia ogromnych kosztów sprowadzenia turystów” - wyjaśnia prezes i dodaje, że powyższy problem dotyczy także zagranicznej turystyki przyjazdowej do Polski, która po odmrożeniu gospodarki nie może ruszyć ze względu na brak popytu zagranicą. Decyzja o powszechnej kwarantannie zaprzepaściłaby zupełnie szansę na powolne odrodzenie tej gałęzi gospodarki. PIT podkreśla, że ryzyko zakażeń koronawirusem podczas wyjazdu na zagraniczny wyjazd zorganizowany nie jest większe niż przy korzystaniu z oferty krajowej.

Izba przypomina też, że klienci polskich touroperatorów są objęci ubezpieczeniami, także na wypadek pandemii, usługi medyczne w miejscach turystycznych stoją na wysokim poziomie, a placówki medyczne są odpowiednio wyposażone i przygotowane na wypadek konieczności przeprowadzenia testów, hospitalizacji czy skierowania na kwarantannę. MG

2020-08-05 13:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter