Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WIELKA BRYTANIA

Zahawi: Covidowy paszport nie,
certyfikat tak
 

Choć obecnie obywatele Wielkiej Brytanii nie mogą opuszczać kraju w celach turystycznych, trwają dyskusje na temat tego, na jakich zasadach będzie się podróżować, kiedy zostaną zdjęte obostrzenia.


Jednym z gorących tematów jest kwestia stworzenia tzw. paszportów covidowych potwierdzających fakt zaszczepienia się przez jego posiadacza. W jednym z telewizyjnych programów na ten temat wypowiedział się minister ds. szczepionek w brytyjskim rządzie, Nadhim Zahawi.

Poinformował, że rząd nie planuje wprowadzenia paszportów (szczepienia są bowiem dobrowolne), rozważa za to wprowadzenie narzędzia pn. certyfikat dla zaszczepionych. Stworzono by je, gdyby inne kraje żądałyby od turystów na granicach dokumentu potwierdzającego fakt zaszczepienia. Dokument taki miałby być wydawany przez lekarzy rodzinnych.

DO tej Wielka Brytania zaszczepiła ponad 15 mln obywateli pierwszą dawką i niemal 540 tys. drugą dawką. Do końca kwietnia rząd chce podać 1. Dawkę leku 32 obywatelom z priorytetowych grup. MO, foto ilkha.com

2021-02-17 14:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter