Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»DESTYNACJE
Przewodnicy turystyczni z Czech z obowiązkową kartą przewodnicką
 

Zgodnie ze zmienionymi przepisami dot. działalności przewodników turystycznych w Republice Czeskiej, osoby wykonujące usługi przewodnickie będą musiały posiadać tzw. narodową kartę przewodnicką.

Dokument jest wydawany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Resort rozpoczął przyjmowanie wniosków o wydanie karty w styczniu. Do początków lutego podanie złożyło 1200 przewodników. Urzędnicy przewidują, że do ministerstwa wpłynie w sumie ok. 2000 zgłoszeń.

Z początkiem marca usługi przewodnickie będą mogli wykonywać jedynie posiadacze narodowej karty przewodnickiej. W czasie oprowadzania turystów przewodnik jest zobowiązany przypiąć kartę w widocznym miejscu na ubraniu. Z tego obowiązku są zwolnieni przewodnicy górscy, przewodnicy po konkretnych obiektach (muzeach, zamkach) i oprowadzający po rezerwatach przyrody. Przepis nie dotyczy też przewodników z innych krajów Unii Europejskiej, o ile usługi przewodnickie w tym kraju wykonują tymczasowo i o zamiarze realizacji tego typu usługi na terenie Czech poinformują wcześniej Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Resort wydaje karty dwojakiego rodzaju: I stopnia – osobom realizującym usługi przewodnickie bez kwalifikacji (na podstawie licencji handlowej), II stopnia – osobom posiadającym kwalifikacje zawodowe wynikające z ust. o turystyce. MO, foto pixabay.com

2021-02-17 14:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter