Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Wenecja ściśle monitoruje ruch turystyczny
 

Wenecja, która w czasach przed pandemią cierpiała z powodu overtourismu, wykorzystuje trudny dla turystyki czas do tego, by poprawić jakość obsługi ruchu turystycznego.


Obecnie w mieście wdrażany jest system monitoringu turystów. Przy pomocy kamer przemysłowych zlokalizowanych w różnych punktach Wenecji bada się poziom napływu i odpływu przyjeżdżających, śledzi strukturę ich przemieszczania się po ośrodku i natężenie ruchu w poszczególnych punkach metropolii. Władze śledzą też telefony turystów, by określić skąd przybywają. Pozyskane w ten sposób informacje pozwalają władzom rozładowywać ruch turystyczny, monitorować poziom bezpieczeństwa na ulicach (w tym poziom wody), tak by w przyszłości lepiej zarządzać turystyką w mieście.

Implementacja systemu trwała trzy lata, koszt jego stworzenia to 3 mln euro. Władze zapewniają, że jest bezpieczny i nie narusza prywatności turystów, ponieważ ich dane osobowe nie są pobierane ani przy okazji rejestracji kamerami, ani przy zbieraniu danych z telefonów. MO, foto pixabay.com

2021-02-19 09:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter