Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Turcja liczy w tym roku na 25 milionów turystówMinisterstwo Kultury i Turystyki Turcji postawiło na ten rok cel pozyskania 25 mln turystów, co przełożyłoby się na 20 mld dol. przychodów. Zdaniem szefa resortu, cel ten jest w dalszym ciągu możliwy do osiągnięcia.

Taką deklarację złożył Mehmet Nuri Ersoy na konferencji prasowej, która odbyła się 4 września. Jak mówił, do końca sierpnia do kraju przyjechało około 17 mln turystów zagranicznych i Turków mieszkających poza własnym krajem. To wynik o 1 mln lepszy niż za cały 2020 rok. Cel, choć jak na obecne warunki być może ambitny, nadal daleki jest od wyniku osiągniętego w rekordowym 2019 roku. Wówczas do kraju przyjechało 52 mln gości, a przychody wyniosły 35 mld dol. W zeszłym roku było to odpowiednio 16 mln i 12 mln dol.

Branża odżyła w momencie, kiedy stały się możliwe podróże z Niemiec i Rosji, ale dużym problemem jest brak brytyjskich turystów. Rząd w Londynie umieścił Turcję na czerwonej liście krajów, co oznacza, że po powrocie trzeba odbyć obowiązkową kwarantannę we wskazanym hotelu. Koszt takiego pobytu przekracza 2 tys. funtów od osoby. MG

2021-09-09 07:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter