Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Mouzenidis Travel Poland zawiesza działalność


9 września zarząd Mouzenidis Travel złożył na ręce marszałka woj. mazowieckiego oświadczenie o braku możliwości z wywiązania się z zawartych z klientami umów.

Problemy touroperatora specjalizującego się w organizacji wycieczek do Grecji (w ostatnich latach również na Cypr, do Turcji i Egiptu) mają związek z upadkiem, kilka miesięcy temu, greckiej spółki Mouzenidis Travel. Za pośrednictwem tego podmiotu polski touroperator dokonywał rezerwacji hoteli i płatności za usługi. W momencie upadku grecki operator przywłaszczył środki finansowe polskiej spółki, co znacznie pogorszyło jej kondycję finansową.

Jak poinformował w specjalnym oświadczeniu Mouzenidis Travel Poland, „do ostatniej chwili podejmował wszelkie wysiłki i próby, by uniknąć trudnej dla wszystkich decyzji”. W momencie ogłaszania niewypłacalności poza granicami kraju pozostawało 69 klientów touroperatora, których wyjazdy są w pełni opłacone. W kraju pozostaje ok. 300 osób, które zarezerwowały lub opłaciły wycieczki. Ich roszczenia zostaną pokryte z gwarancji ubezpieczeniowej. MO

2021-09-10 17:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter