Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

W Katowicach więcej czarterów
do egzotycznych krajówW piątek 25 listopada wystartowało nowe połączenie z Przyrzowic do Tajlandii. Z katowickiego lotniska można polecieć w sumie do sześciu egzotycznych kierunków, w sumie obsługiwanych jest 21 tras czarterowych.

Poza tajlandzką wyspą Phuket w zimowym rozkładzie lotów z Katowic znalazły się Bankgok, Dominikana (Punta Cana i Puerto Plata), Kuba (Varadero) i Meksyk (Cancun). To najbogatsza siatka dalekodystansowych czarterów ze wszystkich polskich lotnisk regionalnych.

Połączenia na Kubę do Dominikany i Meksyku realizowane są co siedem dni, a do Tajlandii co dwa tygodnie. Do obsługi wszystkich tras wykorzystywany jest boeing 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, który na pokład zabiera 252 pasażerów w trzech klasach (business – 18 miejsc, premium – 21 miejsc, economy – 213 miejsc). Większość kierunków obsługiwana jest na zlecenie biura podróży Rainbow Tours i są to: Varadero, Puerto Plata, Cancun, Bangkok i Phuket. Rejsy do Punta Cany odbywają się na zlecenie biur podróży Coral Travel i TUI Poland.

Listopad będzie już jedenastym najlepszym miesiącem w historii lotniska w Pyrzowicach. Z prognoz wynika, że przekroczony zostanie próg 50 tys. pasażerów.

Zimowa siatka połączeń czarterowych Katowice Airport obejmuje 21 tras, do 13 państw w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej. MG

2022-11-30 07:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter