Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIA

W Warszawie otworzyło się regionalne biuro MaltyNowe, regionalne biuro Maltańskiej Organizacji Turystycznej już działa w Polsce. Uroczyste otwarcie odbyło się 30 listopada, a w ceremonii uczestniczył wiceminister Andrzej Gut-Mostowy i minister turystyki Malty Clayton Bartolo.

Poza ministrami otwarcia dokonali prezes Maltańskiej Organizacji Turystycznej (Malta Tourism Authority) Gavin Gulia, dyrektor generalny Carlo Micallef, a także John Mary Attard, który został dyrektorem polskiego oddziału MTA. Biuro z centrum Warszawy będzie zarządzać współpracą z branżą i promocją kraju nie tylko w Polsce, ale też w Europie Wschodniej i w krajach bałtyckich.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, polski rynek stał się ważnym obszarem dla turystyki Malty, z każdym rokiem odnotowując stały wzrost liczby turystów. Z prognoz wynika, że do końca tego roku wybierze się tam 135 tys. Polaków. Oznacza to wzrost o prawie 30 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. - Turystyka pozostaje główną siłą napędową maltańskiej gospodarki. Otwarcie tego biura potwierdza, jak bardzo nas rząd jest zdeterminowany, aby pokazać, że sektor turystyczny nie tylko odzyskuje siły, ale jest wzmocniony, stawiając na jego zrównoważony charakter w najbliższych latach - mówi minister turystyki Malty. Z kolei dyrektor generalny Carlo Micallef podkreślał, że decyzja o otwarciu siódmego biura regionalnego MTA w sercu Polski, to efekt stałego wzrostu liczby turystów z Polski oraz Europy Wschodniej oraz krajów bałtyckich.

- Z entuzjazmem przyjąłem informację o otwarciu regionalnego biura Malta Tourism Authority w Polsce. Na ręce pana ministra Claytona Bartolo składam serdeczne gratulacje dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego projektu. Doświadczenia pandemii i wojny w Ukrainie pokazały, jak istotnym dla gospodarki i wrażliwym na kryzysy sektorem jest turystyka – powiedział wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. MG

2022-12-01 08:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter