Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Na majówkowy city break Polacy wybierali LondynNa tegoroczną majówkę do Londynu poleciało dwa razy więcej klientów Kiwi niż do Mediolanu czy Barcelony. Do stolicy Wielkiej Brytanii podróżowaliśmy także w związku z koronacją Karola III.

Z danych serwisu Kiwi wynika, że najwięcej pasażerów podróżowało do Londynu z Krakowa, a dalej z Lotniska Chopina oraz z Warszawy-Modlina.

Londyn od zawsze był jednym z najbardziej popularnych kierunków wśród Polaków ze względów zarobkowych, a także rodzinnych. Przedłużone weekendy to doskonały czas na odwiedzenie rodziny, przyjaciół i bliskich. Jednak historyczne wydarzenie - koronacja Karola III- która miała miejsce w minioną sobotę, wydaje się być jednym z kluczowych czynników, które w tym roku sprawiły, że Londyn był kierunkiem numer 1 wśród polskich podróżnych na majówkę.

Ponad 37 proc. zarezerwowało lot z wyprzedzeniem od trzech tygodni do dwóch miesięcy. Co drugi podróżujący (56 proc.) na miejscu spędził do 3 dni, a co trzeci od 4-6 dni. Średnia cena biletu lotniczego wyniosła 65 euro.

Wśród 10 najpopularniejszych miast na majówkę znalazły się: Londyn, Mediolan, Oslo, Sztokholm, Barcelona, Paryż, Rzym, Wiedeń, Alicante i Dublin. MG

2023-05-11 08:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter