Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Prawie 5 mln pasażerów na ChopinieOd początku roku warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 5 mln pasażerów. Rekord padł 28 kwietnia – wówczas podróżnych było 55,6 tys.

Na majówkę z Lotniska Chopina wyjechało szczególnie dużo osób – w ostatni weekend kwietnia było ich w sumie ponad 160,5 tys. W całym czwartym miesiącu roku z portu skorzystało niemal 1,4 mln podróżnych. - Warto zwrócić uwagę, że jesteśmy jeszcze przed sezonem wakacyjnym, a już udaje nam się w ciągu jednego dnia odprawić ponad 55,5 tys. osób – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina, komentując rekordowy wynik z 28 kwietnia. - Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że w miesiącach letnich przekroczymy próg 2 mln odprawionych pasażerów miesięcznie. Cieszy też fakt, że w kwietniu 30 proc. spośród wszystkich podróżnych na naszym lotnisku stanowili pasażerowie transferowi. To najwyższy wynik od początku roku i dowód na to, że coraz więcej osób wybiera Polskę jako kraj przesiadkowy podczas swoich podróży – dodaje.

Od 1 stycznia w stołecznym porcie odprawiono prawie 5 mln pasażerów. Wynik ten jest mniejszy jedynie o niecałe 5 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Przez pierwsze cztery miesiące 2023 roku ponad 4,4 mln pasażerów zdecydowało się na podróże międzynarodowe, a 483 tys. osób skorzystało z lotów krajowych.

Wśród pięciu najczęściej wybieranych kierunków znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Dubaj i Frankfurt.

Podróżni korzystający z połączeń czarterowych najchętniej decydowali się na takie miejsca jak: egipskie Marsa Alam i Hurghada, hiszpańskie Las Palmas, tureckie Antalya, czy dominikańskie Punta Cana. Z lotów czarterowych w kwietniu skorzystało w sumie ponad 101 tys. pasażerów. Było ich o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2019 i najwięcej spośród wszystkich wyników dla kwietnia w ciągu ostatnich 10 lat. MG

2023-05-23 06:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter