Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA 
Włącz się do dyskusji o turystyce zrównoważonej

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z czasopismem naukowym Turystyka Kulturowa i Poznańskim Centrum Dziedzictwa zapraszają do udziału w kolejnej dyskusji w ramach Gnieźnieńskiego Forum Ekspertów Turystyki Kulturowej. Temat dotyczy turystyki zrównoważonej.  

Eksperci zwracają uwagę, że turystyka ma niebagatelny i wielokierunkowy wpływ na wszystkie podmioty w niej uczestniczące. Jedną z odpowiedzi na coraz wyraźniej dostrzegane negatywne oddziaływania tego zjawiska miałaby być właśnie turystyka zrównoważona. W ostatnich latach o tym segmencie turystyki jest coraz częściej mówi się w Polsce. Podejmowane są także próby jej parametryzacji poprzez różnego rodzaju wskaźniki. Jednocześnie pojawiają się dylematy dotyczące zbieranych tym sposobem danych, m.in. kto miałby te dane gromadzić? Za pomocą jakich narzędzi wdrażać i weryfikować zrównoważoną turystykę dziedzictwa? Wszystkie te wątki prowadzą do pytania: jak mierzyć i parametryzować turystykę zrównoważoną?

Eksperci zapraszają do dyskusji na ten temat. Dyskusja ma charakter otwarty. Chętni do włączenia się nią mogą przesyłać swoje wypowiedzi do 15 września. Zostaną opublikowane na łamach www.turystykakulturowa.org. MO

2023-08-04 11:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter