Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

W tym roku we Wrocławiu rządzą czarteryTego lata pasażerowie korzystający z lotniska we Wrocławiu chętnie podróżują czarterami do basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej latają do Turcji i na wyspy greckie.

Od początku maja do końca lipca tego roku w ramach połączeń czarterowych z wrocławskiego lotnisko skorzystało 302,7 tys. pasażerów. Samoloty na wszystkich 31 kierunkach były wypełnione praktycznie w 100 proc.

- W tym roku obserwujemy, że pasażerowie znacznie chętniej decydują się na ofertę czarterową niż w latach ubiegłych. Boom na te kierunki rozpoczął się już w maju, a obecnie jesteśmy w szczycie sezonu. Przed nami jeszcze cały sierpień, który jest intensywnym miesiącem pod względem liczby osób podróżujących do popularnych kurortów nad Morzem Śródziemnym, Egejskim, Jońskim, Czarnym czy Czerwonym – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Dodaje również, że wrocławskie lotnisko wybierają nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale także osoby z województwa lubuskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Lotnisko przygotowało ranking najpopularniejszych kierunków czarterowych. Na pierwszym miejscu znalazła się Antalya (100,6 tys. pasażerów), na drugim Bodrum (22,15 tys. osób), a na trzecim Rodos (19,2 tys. osób). Pierwszą piątkę zamykają Heraklion (17,4 tys.) oraz Burgas (15,1 tys.). W drugiej piątce znalazły się Kos (14,2 tys.), Zakintos (11,5 tys.), Warna (9,15 tys.), Hurghada (9,05 tys.) i Majorka (8,8 tys.) MG

2023-08-08 17:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter