Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Klienci Kiwi na weekend sierpniowy najczęściej polecą już w piątek15 sierpnia w tym roku wypada we wtorek, co oznacza, że przy jednym dniu urlopu można zorganizować wyjazd na cztery dni. Jednak klienci portalu Kiwi w podróż wybiorą się już w piątek 11 sierpnia.

Z analizy serwisu wynika, że prawie 30 proc. jego użytkowników, którzy na długi weekend sierpniowy wyjadą za granicę, spędzi na miejscu od 3 do 6 dni. Na bilet lotniczy wydadzą średnio 148 euro, na najkrótszych trasach jest to 105 euro. 11 sierpnia (piątek) to najczęściej wybierany dzień na początek podróży. Prawie co drugi użytkownik (49 proc.) sierpniowy wyjazd zarezerwował na 3 tygodnie - 2 miesiące przed planowaną podróżą, a 22 proc. nawet na 2-4 miesięcy wcześniej.

Mimo fali upałów południe Europy nadal cieszy się ogromną popularnością i przyciąga

turystów z Polski, którzy marzą o ciepłym morzu i solidnej dawce słońca. Wiele osób postawi na kraje nordyckie, głównie na Szwecję i Norwegię. W rankingu najczęściej wybieranych krajów na długi weekend w połowie sierpnia na pierwszym miejscu znalazły się Włochy, a dalej Hiszpania, Grecja, Norwegia, Wielka Brytania i Szwecja. Do najpopularniejszych tras należą: Warszawa – Rzym, Warszawa – Budapeszt, Warszawa-Paryż, Gdańsk – Sztokholm, Kraków – Mediolan i Kraków – Oslo. MG

2023-08-08 17:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter