Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Ludzie chcą luksusu, ale za małe pieniądzeHasło „budżetowe luksusowe podróże” („budget luxury travel”) w ostatnich 12 miesiącach zrobiło w internecie karierę – liczba jego wyszukań wzrosła o 181 proc., twierdzi touroperator weloveholidays. Biuro przeanalizowało więc, gdzie za pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu płaci się najmniej.

W zestawieniu wygrała Rumunia, a konkretnie dwa miasta – Jassy i Kluż-Napoka, gdzie za pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu płaci się średnio 85,11 euro za osobę. Na trzeci miejscu znalazła się Bułgaria – w Plowdiwie nocleg kosztuje 107,91 euro. W pierwszej piątce znalazły się też Bukareszt i Warna, a wśród 15 najtańszych miast w tym ujęciu pojawiają się również typowe miejscowości turystyczne jak Burgas (miejsce szóste), Izmir (miejsce dziewiąte), czy Durres (miejsce czternaste).

W analizie pod uwagę brane były nie tylko koszty zakwaterowania, ale też dzień w spa, przejazd taksówką, posiłek w restauracji oraz wskaźnik bezpieczeństwa. Biuro sprawdziło ceny dla 60 miast w 15 krajach europejskich z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Kosowa i Ukrainy. MG

2023-08-09 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter