Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Amerykańscy przewoźnicy tną ceny. Turystów chcą zatrzymać w krajuW tym roku wielu Amerykanów wybiera się na wakacje do Europy. Chęć zwiedzenia innego kraju niż własny jest na tyle duża, że przedsiębiorcy w Stanach Zjednoczonych zaczynają odczuwać brak rodzimych podróżnych.

Jak wynika z danych Hoppera przekazanych portalowi Travel Pulse, średnie ceny biletów na trasach międzynarodowych ze Stanów Zjednoczonych wynoszą obecnie 962 dol., czyli o 10 proc. więcej rok do roku i o 26 proc. więcej niż przed pandemią. Jednocześnie serwis zauważa, że spadają koszty przelotów krajowych – średnio za podróż po USA trzeba zapłacić 249 dol., czyli o 11 proc. mniej niż rok temu i o 12 proc. niż w 2019 roku.

Becky Blain z The Points Guy mówiła w rozmowie z telewizją CNBC, że obniżanie cen biletów na trasach krajowych to część strategii zatrzymania Amerykanów we własnym kraju. Jak dodaje, siatki połączeń w USA nie zostały jeszcze w pełni odbudowane wobec stanu sprzed pandemii, jednocześnie wraz z otwarciem się świata na podróżnych wiele osób decyduje się polecieć do Europy i innych krajów. MG

2023-08-09 07:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter