Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Luksusowe wakacje to nie luksusowy hotelBrytyjski specjalista od podróży szytych na miarę Audley Travel przeprowadził badanie, które miało dać odpowiedź na pytanie, czym są luksusowe wakacje. Okazało się, że bardziej niż komfortowy hotel ludzie doceniają bliskość – i rodziny, i natury.

Dla 38 proc. badanych luksusowe wakacje oznaczają czas spędzony z rodziną, dla 29 proc. to możliwość odpoczynku na łonie przyrody. To właśnie te doświadczenia dają poczucie wypoczynku jak w pięciogwiazdkowym hotelu.

Dla wielu Brytyjczyków luksus to klasyczne połączenie doznań smakowych (60 proc. odpowiedzi) i wypoczynek na basenie (43 proc.). 46 proc. wskazuje natomiast na możliwość poznania nowych miejsc i kultur, a 18 proc. wystarczy, że może zatopić się w ciekawej książce i poznać mieszkańców. Ludzie doceniają też wypoczynek z dala od tłumów (31 proc.), a 14 proc. chce być na urlopie tylko ze sobą.

35 proc. badanych stresuje się natomiast organizacją wyjazdu dla większej grupy osób, bo dogodzenie wszystkim to trudna sztuka. Chodzi zarówno o wybór odpowiedniej miejscowości (20 proc.), jak i atrakcji i sposobu spędzania czasu (21 proc.), dlatego 34 proc. chętnie zasięgnie porady osoby, która w danym miejscu już była. 13 proc. przyznaje, że chęć robienia na wakacjach różnych rzeczy prowadzi do kłótni.

Badanie zostało przeprowadzone w lipcu na grupie ponad 2 tys. dorosłych. MG

2023-08-10 06:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter