Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
Turyści zagraniczni powrócili do Małopolski

9 sierpnia Małopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję prasową podsumowującą pierwszą połowę wakacji. Iwona Gibas z zarządu województwa poinformowała, że w lipcu do regionu przyjechało o 150 proc. więcej turystów zagranicznych niż w 2022 r. - W lipcu 2022 roku odwiedziło Małopolskę niewiele ponad 65 tys. turystów zagranicznych a w lipcu 2023 roku przekroczyliśmy liczbę 165 tys. osób!!!! I co istotne, przeważająca większość z nich nocuje w Małopolsce i płaci za usługi w Małopolsce. Z badań ubiegłego roku wyliczyliśmy, że średnie wydatki turysty zagranicznego to ok 1810 zł/osobę a turysty krajowego to 539 zł/osobę. Tak więc wzrost turystów zagranicznych to także wymienne wzrosty wpływów z turystyki - mówiła podczas konferencji Iwona Gibas.

Warto dodać, że lipiec był kolejnym miesiącem wzrostów jeśli chodzi o ruch turystyczny z zagranicy. W czerwcu liczba obcokrajowców odwiedzających Małopolskę wzrosła w porównaniu z czerwcem 2022 r. o 94 proc.

W pierwszym miesiącu wakacji w regionie odnotowano też 27-proc. wzrost gości krajowych, najliczniej przybywali mieszkańcy śląskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Mo, foto UMWM

2023-08-10 12:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter