Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 
Bardzo dobry drugi kwartał 2023 r. dla czeskiej turystyki 

Instytut Turystyki działający w ramach Czech Tourism podał dane o ruchu turystycznym w Czechach w 2. kwartale 2023 r. Powołując się na statystyki Czeskiego Urzędu Statystycznego dotyczące liczby osób korzystających z obiektów zbiorowego zakwaterowania, Instytut poinformował, że turystyka powróciła do poziomów odnotowywanych w ostatnim roku przed pandemią. Między kwietniem a czerwcem br. w hotelach, pensjonatach i apartamentach przebywało 5 770 399 gości. To o niecałe 6 tys. mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. i o 15 proc. więcej w porównaniu z 2. kwartałem 2022 r.

Większość gości stanowili turyści krajowi. Było ich 3,2 mln, czyli o 4 proc. więcej niż rok wcześniej. W przypadku turystów zagranicznych, których było 2,5 mln, odnotowano 32-procentowy wzrost w porównaniu z 2022 r.

Wśród najchętniej odwiedzanych miejsc w Czechach znalazły się Praga, Południowe Morawy i Południowe Czechy. Jeśli chodzi o główne rynki źródłowe - od lat w czołówce znajdują się Niemcy (w 2. kwartale przybyło ich 637 tys.), Słowacja (237 tys.) i Polska (212 tys.), także USA i Wielka Brytania. Obywatele tych dwóch ostatnich krajów przodują jeśli chodzi o średnie wydatki w czasie pobytu w Czechach. MO, foto Pixabay

2023-08-14 11:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter