Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Coraz więcej turystów wyjeżdża do Turcji na leczenieW Turcji coraz lepiej rozwija się turystyka medyczna. O ile dziesięć lat temu tylko 1 proc. odwiedzających za cel pobytu podawało korzystanie z usług medycznych, teraz odsetek ten wynosi 5 proc., wynika z danych Tureckiego Instytutu Statystycznego.

W pierwszym kwartale tego roku liczba turystów podróżujących w ramach turystyki zdrowotnej wzrosła do 5,03 proc., podaje portal Tourism Review. Jeśli trend się utrzyma, kraj będzie mieć kolejne ważne źródło pozyskiwania walut zagranicznych.

W ubiegłym roku ten segment turystyki wygenerował ponad 2 mld dol., a w pierwszym kwartale tego roku 453 mln dol. W pierwszej połowie tego roku turystów medycznych było już w Turcji 745 tys. Podróżni ci wydają średnio 1103 dol. na osobę, czyli dwa razy więcej niż goście, którzy przyjeżdżają do kraju z innych powodów.

Z oficjalnych danych wynika, że w Turcji działają 615 szpitale, 162 centra medyczne, 810 placówek służby zdrowia i 1309 gabinetów lekarskich, które mają zezwolenie na świadczenie usług w ramach turystyki zdrowotnej. Ponieważ segment w Turcji nadal się rozwija, eksperci spodziewają się, że zaczną powstawać nowe obiekty zdrowotne i hotele, by zaspokoić popyt głównie ze strony zagranicznych gości. MG

2023-08-16 12:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter