Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

W lipcu we Wrocławiu wygrała AntalyaW lipcu liczba pasażerów na wrocławskim lotnisku wzrosła prawie o 17 proc. w porównaniu z rekordowym lipcem 2019 roku i o ponad 27 proc. wobec tego samego okresu zeszłego roku. Pasażerowie najczęściej latali do Turcji, a konkretnie do Antalyi.

W siódmym miesiącu tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 453 tys. pasażerów. Sierpień również zapowiada się intensywnie. Jak mówi prezes Cezary Pacamaj, ze stolicy Dolnego Śląska w podróż wybierają się nie tylko jego mieszkańcy, ale też ci z województw ościennych.

Turcja w lipcu okazała się liderem wśród wszystkich połączeń południowych – zarówno czarterowych, jak i niskokosztowych. Wybrało ją 53 310 osób, co w zestawieniu z lipcem 2019 roku stanowi blisko 68-procentowy wzrost. Najpopularniejszym kierunkiem była Antalya – zdecydowało się na nią ponad 40 tys. osób. Pozostali wybrali Bodrum (8,4 tys.), Izmir (2,9 tys.) i Dalaman (1,8 tys.). Na kolejnych miejscach znalazły się Kreta (Heraklion), Rodos, Kos, Palma i Tirana.

W sumie z połączeń czarterowych z Wrocławia skorzystało 137,145 tys. osób, co odpowiada 30 proc. wszystkich pasażerów obsłużonych przez lotnisko w lipcu. Jest to blisko 25-procentowy wzrost w porównaniu z lipcem 2019 roku.

Bardzo popularne były też przeloty tanimi liniami – najczęściej podróżowano do Wlk. Brytanii (prawie 71,9 tys. osób). Z kierunków typowo wakacyjnych najczęściej pasażerowie wybierali Włochy (43,7 tys.) - tu królowały Bolonia i Mediolan, na drugim miejscu znalazła się Hiszpania (21 tys.), na trzecim Grecja (17,9 tys.). MG

2023-08-18 06:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter