Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

POT stawia na Holandię

Polska Organizacja Turystyczna otrzymała w 2012 r. 20 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwój projektu „Promujmy Polskę Razem”. Dodatkowe pieniądze planuje przeznaczyć na działalność promocyjną w Szwecji, Danii, Belgii, ale przede wszystkim w Holandii.

Według badań TNS OBOP z 2009 r. Holendrzy o Polsce wiedzą bardzo niewiele. Spośród wszystkich respondentów, aż 82 proc. Holendrów nie było w stanie wypowiedzieć się na temat Polski i jej atrakcji turystycznych. Polska dla Holendrów jest egzotyczną destynacją, dzięki czemu wzbudza ich zainteresowanie. Z drugiej strony Polacy wywołują w nich raczej pejoratywny wydźwięk. Około 30 proc. badanych kojarzy ich z pracującymi na czarno imigrantami. Z późniejszego badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w 2011 r. wynika, że 85 proc. turystów, którzy przyjechali do Polski w tamtym roku pozytywnie oceniło wizytę. Badani spodziewali się gorszych warunków i czuli się mile zaskoczeni. Bazując na badaniach TNS OBOP, POT uważa, że najwyższy czas zmienić wizerunek Polski w oczach Holendrów i wykorzystać jej egzotyczny, bo nieznany koloryt. Stąd też decyzja o zogniskowaniu inwestycyjnym projektu na rynku holenderskim.

Na początku Euro środki masowego przekazu w Holandii i innych krajach oburzały się na rasistowskie zachowania polskich kibiców wobec czarnoskórych zawodników reprezentacji Holandii. Na szczęście nie wszystkie holenderskie media są na tyle krótkowzroczne, żeby bezmyślnie szerzyć plotki na temat „polskiego rasizmu”. Jeden z największych holenderskich dzienników „Volkskrant” zdementował te pogłoski. Poza tym każdy rozsądny człowiek wie, że kibice potrafią zachować się po chamsku niezależnie od narodowości, a głupotą jest oceniać kraj i jego mieszkańców na podstawie wybryków kiboli. Ważne, aby pokazać pozytywne strony Polski oraz Polaków i na tym skupia się projekt „Promujmy Polskę Razem”. BW 

>> Więcej przeczytasz w następnym numerze WT nr 13/259 (1-15 lipca 2012).

2012-06-22 16:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter