Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
IX Forum Agentów - bądź na bieżąco

»Największe spotkanie biur podróży turystyki wyjazdowej  w 2021 roku

 

Branża turystyczna najbardziej dotknięta przez pandemię COVID –19, osłabiona, bez jasnej drogi pomocy legislacyjnej, która pozwoliłaby przetrwać ten trudny okres musi mówić pełnym, wspólnym głosem, pokazać swoją wartość dla gospodarki.

Współpraca na linii agent – touroperator  w czasie pandemii nabrała nowego wymiaru.Ten trudny czas pokazał, że bez głośnego mówienia nie istniejemy, trzeba rozmawiać a przede wszystkim być słyszalnym. Zagadnienia ważne szczególnie dziś, w przededniu ogromnego wyzwania przed jakim stoi cała branża - wyjścia z kryzysu i wejścia w rok 2022. To jest nasze zadanie na IX Forum. Porozmawiajmy jak wykorzystać konsekwencje kryzysu na wzmocnienie rozwoju naszej branży i współpracy na linii Agent – Touroperator - Klient.

 

IX Ogólnopolskie Forum Biur Podróży

9 listopada 2021r.,

Hotel Courtyard by Marriott  Warszawa Airport

Sprawdź jak dojechać

Pobierz program w formacie pdf

 

PROGRAM RAMOWY8.30–9.30 Networking (rejestracja i powitalna kawa)


09.30 Rozpoczęcie IX Forum 


09.50–10.40

Debata

Wakacyjne kierunki 2022 – czy jest szansa, że będzie, jak było?

Czy i w jakim stopniu COVID wpłynie na wybór kierunków przez klientów biur podróży następnego lata? Zbliżymy się, a może pobijemy statystyki wyjazdowe z rekordowego lata 2019? Czy jest na to szansa? Nie wydaje się, by w przyszłym sezonie niebezpieczeństwo covid-19 spadło do zera. Na ile jednak konieczność testowania się i inne pandemiczne obostrzenia będą miały znaczenie dla wybierających zagraniczne wakacje? Czy będą oni wybierać kierunki bez obostrzeń dla zaszczepionych, zaszczepią się a może wybiorą wakacje w kraju, nie chcąc sobie zawracać głowy transgranicznymi formalnościami? W sezonie letnim 2021 w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków sprzedawanych przez biura podróży znalazła się Polska. Czy następnego lata utrzyma się w tym gronie, bo turyści wybierając taką ofertę z przezorności będą woleli kupić imprezę turystyczną a nie po prostu noclegi w hotelu czy pensjonacie? A co, jeśli jednak nie zniechęcą ich obowiązkowe testy dla niezaszczepionych, liczne dodatkowe dokumenty do wypełnienia dla wszystkich lub zmieniające się zasady wyjazdu i obostrzenia po powrocie?

Na te wszystkie pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas eksperckiego panelu w którym wezmą udział: Karolina Warzybok Prezes Ecco Holiday, Michał Fijoł – członek Zarządu LOT, Prezes Maciej Nykiel BP Nekera, Prezes Artur Matiaszczyk Konsorcjum Polskich Biur Podróży.

Moderator debaty – Jarosław Kałucki, Travelplanet.pl.


10.40–10 .55

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – Port Lotniczy Radom

Inwestycja w radomskie lotnisko to ogromne przedsięwzięcie Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz spore korzyści dla miasta i regionu. W 2023 roku z Radomia zaczną startować samoloty, a terminal wypełni się pasażerami. Będzie to jedno z najnowocześniejszych lotnisk i centrum turystyki lotniczej ze specjalnymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi.

Prelegent – Grzegorz Tuszyński.


10.55–11.10

RateHawk to wiarygodny partner dla agentów turystycznych z całego świata

RateHawk wieloproduktowa platforma B2B dla profesjonalistów z branży podróży, która oferuje konkurencyjne ceny i umożliwia rezerwowanie różnych usług, w tym biletów lotniczych, zakwaterowania i transferów. Innowacyjna platforma oferuje szeroką bazę i pozwala szybko znaleźć najlepsze opcje, a przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że cały proces jest przejrzysty i wygodny.


11.10–11.40

Networking (przerwa kawowa)


11.40–12.35

Debata

Turystyczny Fundusz Pomocowy jako instrument reasekuracji rynku – perspektywa biur podróży i ubezpieczycieli

Ze środków zgromadzonych na rachunku TFP zapewnia się organizatorom turystyki wypłaty na pokrycie zwrotów podróżnym wpłat za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane z powodu wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności. Wypłaty z TFP udzielane są w przypadku, gdy organizator turystyki nie jest w stanie zapewnić podróżnym zwrotów należności za imprezę turystyczną. Instrument ma dodatkowo stanowić źródło reasekuracji na rynku ubezpieczeń poprzez zapewnienie kolejnego filaru zabezpieczenia przed niewypłacalnością touroperatorów. Podczas debaty postaramy się pokazać sposób działania TFP, a także przedstawić szanse i wnioski na przyszłość w zakresie zmian w jego funkcjonowaniu.

W debacie wezmą udział – Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii; Michał Niechciał – Członek Zarządu UFG; Piotr Henicz – Wiceprezes Itaka; Jerzy Świątek dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Turystycznych Signal Iduna;

Moderator debaty: Dariusz Wojtal, wiceprezes, Polska Izba Turystyki.


12.35–12.45

Cypr z bardziej zielonej perspektywy.
Podróż, 
Poszukiwanie. Odkrycie.  


12.45–13. 00 

Energylandia to park rollercoasterów nr 1 w Europie. 43 hektary powierzchni zagospodarowano 106 atrakcjami w 6 strefach tematycznych. To cudowne miejsce na aktywny wypoczynek, który gwarantuje uśmiech na twarzy!


13.00–13.50

Debata

Social media w turystyce i w pracy agenta turystycznego.

Jak działać w social mediach? Jak budować konwersję i ściągnąć do siebie klientów na tak konkurencyjnym rynku? Eksperci będą rozmawiać o tym, co dzisiaj dzieje się w social mediach i jak te media będą wyglądały w przyszłości. Uczestnicy debaty to wyjątkowi specjaliści z zakresu social mediów. Wszyscy świetnie odnajdują się w cyfrowym świecie i co najważniejsze, kreują w nim swój niepowtarzalny wizerunek: Izabela i Grzegorz Kołłb- Sieleccy, czyli lastowicze. Przebojowa para agentów z Kielc, którzy swoimi zasięgami w social mediach mogą zawstydzić działy marketingu niejednej dużej firmy turystycznej. Marta Knasiecka – autorka bloga „specjalistka od wakacji”. Śledzi trendy i nowości, pisze o pracy w turystyce i kierunkach podróży Polaków. Często swoimi newsami z turystycznych destynacji wyprzedza największych graczy na rynku. Debatę poprowadzi Marcin Chiliński, członek zarządu OSAT.


13.50–14.00

Suntago – największy zadaszony park wodny

w Europie, możliwości współpracy z biurami podróży.

14.00–15.00  Lunch


15.00–16.00

Polski Ład

Co przyniesie rok 2022 w rozliczeniach podatkowych w turystyce? wykład radcy prawnej Justyny Zając-Wysockiej

 

16.00–17.30

Debata Touroperatorów

Turystyka wyjazdowa – krajobraz po bitwie

Pandemia dotknęła wiele branż, ale turystyka ucierpiała w sposób szczególny poprzez wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu, brak koordynacji działań władz na szczeblu ponadpaństwowym i państwowym oraz obawę przed podróżami, która doprowadziła do znacznego osłabienia popytu na usługi turystyczne. A jednak turystyka odrodziła się, mimo że wielu wieszczyło jej koniec. Jak do tego doszło? Czy poniesione w 2020 roku straty udało się zrekompensować i w jakim stopniu? Dlaczego mimo bezprecedensowo trudnej sytuacji niewielu touroperatorów zakończyło działalność? Czy chęć podróżowania jest silniejsza od strachu przed wirusem?

Wiedzą  się podzielą, ocenią miniony sezon, wymienią pozytywne zaskoczenia i rozczarowania mijającego roku, wskażą, które kierunki cieszyły się największą popularnością i przedstawią prognozy na przyszłość. Jak będzie wyglądać przyszłość touroperatorów i sieci sprzedaży. W debacie, prowadzonej przez Tomasza Rosseta, wezmą udział Piotr Henicz (Itaka), Maciej Szczechura (Rainbow), Janusz Śmigielski (Grecos), Erdem Fidan (Coral) i Sławomir Szulc (Exim).


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE


Rozmowy stolikowe

Na Forum można odbyć bezpośrednie rozmowy z kierownikami działów agencyjnych Organizatorów Turystyki:  Itaka Kacper Haluch, Michal Henicz, Grecos Mikołaj Stanojevic, Rainbow Andrzej Tokarczyk, Coral Marcin Tułaczko, Exim Tours Dominika Jurkowska, ETI-Podróże Grzegorz Karolewski, Nekera Piotr Kołodziej.


Warsztaty MerlinX – prapremiera najnowszej wersji

Na Warsztatach zaprezentujemy co udało nam się ostatnio dodać do systemu, a także MerlinX, który przechodzi na nowatorską technologię React. Korzystają z niej internetowi giganci, których produktów używacie na co dzień. Dzięki nowym rozwiązaniom system MerlinX stanie się bardziej przyjazny – zyskacie możliwość konfigurowania aplikacji pod swoje potrzeby. React umożliwi też optymalizację systemu w szybko zmieniającym się środowisku internetowym. Będzie to prapremiera najnowszej wersji MerlinX, gdzie pokażemy najciekawsze rozwiązania, które dostępne będą już wkrótce.


Stoisko informacyjne – Rada ds. Kompetencji w Sektorze Turystyki

Pozyskaj 100-procentowe dofinansowanie

Partnerem IX  Forum Biur Podróży jest Rada ds. Kompetencji w Sektorze Turystyki. W czasie Forum  przedstawiciele Rady będą przybliżać zainteresowanym cele działania Rady, zachęcać do zgłaszania nowych kwalifikacji potrzebnych w biurach podróży, które można byłoby włączyć do zintegrowanego systemu kwalifikacji. Przedstawiciele Rady poinformują też o możliwościach podnoszenia kwalifikacji przez osoby zatrudnione w sektorze turystycznym. Ze środków Unii Europejskiej można obecnie pozyskać 100-procentowe dofinansowanie na szkolenia dotyczące m.in. zarządzania kryzysowego w przedsiębiorstwie turystycznym czy nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie turystycznym.


Punkt konsultacyjny medycyny podróży

Medycyna podróży - zagadnienia i rozwiązania dotyczące zdrowia w podróży.

Edukacja i profilaktyka oraz dostęp do najnowocześniejszych produktów chroniących osoby podróżujące. Jak podróżować bezpiecznie w dobie COVID? Jesteśmy obecnie świadkami odbudowy natężenia ruchu turystycznego w Polsce i na świecie po długim okresie pandemii. Zapraszamy wszystkich na stoisko Travel Care, gdzie będziecie mogli Państwo odbyć bezpłatne konsultacje z lekarzami medycyny podróży. Pracownicy przychodni Medycyny Podróży będą pełnili dyżury konsultacyjne podczas konferencji z zakresu:  przygotowania do podróży w dobie COVID, wymaganych szczepień,  profilaktyki przeciw malarycznej.


17.30 
Podsumowanie  Forum
 


17.30–20.00 

Uroczysta gala– Agent Roku 2021

Prezentacja 15 nominowanych do konkursu

Agent Roku 2021. Kandydatury zgłosili najwięksi Touroperatorzy – Itaka, Rainbow, Grecos, Coral Travel, Exim Tours. Partnerami tegorocznego konkursu  są  PLL LOT,  Emirat Ras Al-Chajma oraz

Hotele DoubleTree by Hilton Resort & Spa Marjan Island, DoubleTree by Hilton Ras Al Khaimah, Hampton by Hilton Marjan Island, Ras Al Khaimah.

Loteria wizytówkowa – w czasie Gali odbędzie się loteria wizytówkowa

Partnerzy loterii: Eti – Podróże, Enter, Rate Hawk, Nekera, Corendon, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Energylandia.

(5.11.2021r.)

Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

 
 Informacja  w sprawie rejestracji na IX Forum Biur Podróży

Ze względu na Covid-19 nie będzie bezpośrednich rejestracji gości i liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad  bezpieczeństwa sanitarnego.
  
 
Rejestracja jest możliwa przez formularz online lub kontakt e-mail:

forumagentow@wiadomosciturystyczne.pl, wt@wiadomosciturystyczne.pl   
 

     
                

IX Ogólnopolskie Forum Biur Podróży odbędzie się 9 listopada  2021 r. w Warszawie w hotelu Hotel Courtyard by Marriott , Warszawa 
 

Zobacz jak było w czasie ostatniej edycji Forum (link) 

O Forum- idea, historia (link) 


Kontakt:
forumagentow@wiadomosciturystyczne.pl
(22) 822 20 16 


PARTNERZY IX FORUM BIUR PODRÓŻY

 

                   


 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter