Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Tunezja dziękuje za wsparcie

#Tunezja Jadę Tam to hasło przewodnie kampanii, którą Tunezyjski Urząd ds. Turystyki prowadzi jednocześnie na kilku światowych rynkach. więcej...

Wiadomości Turystyczne promują Polskę na EXPO
W Mediolanie rozpoczyna się Tydzień Turystyki Polskiej w ramach Światowej Wystawy Expo 2015. Pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia” Polska Organizacja Turystyczna w dniach 18-24 maja zaplanowała szereg imprez. 

POBIERZ WYDANIE SPECJALNE EXPO 2015więcej...

Thomas Cook obcina prowizje, agenci oburzeni.

Brytyjski touroperator zdecydował o zmianie wysokości prowizji dla agentów, sprzedających jego ofertę.

więcej...

Wojna amerykańsko-amerykańska.

Biuro podróży Orbitz zostało zbojkotowane przez linie lotnicze American Airlines. Po negocjacjach strony doszły jednak do porozumienia. Powodem awantury były oczywiście pieniądze. więcej...

AWF ponownie w czołówce- ranking szkół wyższych
Po raz kolejny redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem jest wyłonienie uczelni najlepszych pod względem akademickim i najlepiej przygotowujących (praktycznie) do pracy w turystyce.

 
więcej... [KOMENTARZE (3)]

Wyspy na sprzedaż. Ale za jaką cenę?- komentuje Alicja Dąbrowska
Kryzys dusi Europę (i w ogóle znaczne połacie świata) już od ładnych paru lat. Kraje najbardziej nim dotknięte szukają remedium, gdzie się da, nie zważając na dalekosiężne konsekwencje swoich poczynań. więcej...

Alfa Star – wraca z nowym rozdaniem
Menedżerowie Alfa Star twierdzą, że wygrali walkę o przetrwanie. Teraz przyszedł czas na odzyskanie utraconej pozycji.

 

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 9/2015

• Róże dla liderów marketingu
Odpowiednia komunikacja z klientem jest kluczem do sukcesu. Z takim przesłaniem organizowany jest coroczny konkurs Róża Kolumba, w którym „Wiadomości Turystyczne” wyłaniają najlepsze katalogi i strony internetowe.

 

więcej...

Izrael gościnny dla PIT
Prawie 200 członków Polskiej Izby Turystyki spotkało się na kongresie w Tel Awiwie, aby omówić bieżące problemy branży turystycznej. Rolę gospodarza pełniło Ministerstwo Turystyki Izraela, które reprezentował Oren Drori, dyrektor marketingu w izraelskim ministerstwie i Anna Zohar-Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Polsce. 

 
więcej... [KOMENTARZE (4)]

Zniesienie stanu wojennego w Tajlandii
Na początku kwietnia rządząca Tajlandią junta poinformowała o zniesieniu obowiązującego stanu wojennego. Stan wojenny został wprowadzony w tym kraju 20 maja zeszłego roku przez generała Prayuthę Chan-ocha, na dwa dni przed przejęciem przez niego władzy państwowej. 

 
więcej...

PIT nie zgadza się z decyzją egipskich władz

Prezes Polskiej Izby Turystyki wystosował do Ambasadora Egiptu w Polsce list, w którym wyraża zaniepokojenie doniesieniami o planowanym zamknięciu Biura ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu. 

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 8/2015
ROZMOWA NUMERU Ciągle mało nam Grecji. Wojciech Skoczyński, prezes Grecos Holiday podkreśla, że mimo rozwoju internetu rola doradcy nadal jest istotna. 

 
więcej...

Trzy proste sposoby na zwycięskie konkurowanie z internetem 

Agenci narzekają, że tracą klientów na rzecz biur internetowych. Tajemnica sukcesu leży w obsłudze klienta.Tylko w ten sposób tradycyjni sprzedawcy wakacji mogą odróżnić się od tych internetowych. 

więcej...

Konkurs „Róża Kolumba” rozstrzygnięty
Przedstawiciele redakcji Wiadomości Turystycznych i kapituły konkursu wręczyli  wyróżnienia laureatom 7. edycji konkursu na najlepszy produkt do komunikacji z klientem w biurze podróży – „Róża Kolumba 2015”. Uroczystość odbyła się 17 kwietnia w trakcie targów turystyki i wypoczynku Lato 2015.

 
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 7/2015
ROZMOWA NUMERU Inwestujemy w sprzedaż. Teresa Górecka, prezes LogosTour podkreśla, że nie planuje rewolucji. Chce jednak wdrożyć pewne pomysły zarówno w internetowym, jak i tradycyjnym kanale dystrybucji.


więcej...

Wicepremier Janusz Piechociński ożywił ideę powrotu turystyki do Ministerstwa Gospodarki.
Słowa ministra gospodarki swego czasu wywołały burzę. Podkreślał on, że turystyka jest niedoceniana i chętnie widziałby ją w dziale gospodarki. Temat pojawił się ponownie, gdy wicepremier zaproponował przeniesienie górnictwa do nowego Ministerstwa Energetyki. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Młodzieżówka z dobrymi perspektywami
Jak kształtuje się rynek i czy dotrzymuje kroku dorastającym młodym turystom, jakie warunki musi spełnić biuro specjalizujące się w młodzieżówce by odnieść sukces. O tym wszystkim przeczytacie Państwo w specjalnym wydaniu Wiadomości Turystycznych „Turystyka szkolna i młodzieżowa”.

Przedstawiamy również drugą stronę medalu – czyli stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do lektury. 

POBIERZ WYDANIE SPECJALNE 
Turystyka szkolna i młodzieżowa 


więcej...

Ratujmy prawdziwych wenecjan - komentuje Alicja Dąbrowska
Kolejny karnawał niemal już za nami. Moje myśli biegną zaś ku jego odwiecznej stolicy – Wenecji. Niestety, refleksje są niewesołe. Według najnowszych statystyk słynne miasto nad laguną, być może najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe na świecie, owszem, jest doskonałym miejscem na karnawałowe uciechy, ale... już nie nadaje się do życia. więcej...

Egipt ma nowego ambasadora w Polsce
Kraj Faraonów mianował nowego ambasadora w Polsce. Został nim Jego Ekscelencja Youssef Zada.Zada zastąpił na tym stanowisku Ambasadora Reda Abdelrahman Bebars. Po oficjalnym objęciu obowiązków przedstawił plany promocji Egiptu we współpracy z touroperatorami działającymi na rynku polskim.
więcej...

MSiT przyznało fundusze na regionalne projekty turystyczne (pełna lista dofinansowanych projektów)
Ministerstwo Sportu i Turystyki w lutym rozdzieliło środki na turystykę w ramach dofinansowania za dań publicznych na 2015 r. Komisja Konkursowa opublikowała wykaz ofert rekomendowanych do dofinansowania w roku 2015. Środki otrzyma 27 podmiotów na łączną kwotę 2,5 mln zł.  więcej...

< 1   ...   299 300 301 302 303 305 306 307 308 309   ...   358 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter